امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    28093

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:37 | ۲۷ تیر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

13951202002249 Test PhotoH 300x198 - شهرک‌های گردشگری در گلستان شناسایی شدگلستان-ترکمن نیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در استان‌های شمالی کشور و اطراف کلانشهرها با یکسری تغییر کاربری‌های گسترده مواجه و تعرض به اراضی کشاورزی هستیم که باید با متخلفان ب خورد شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حبیب الله طاهرخانی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گلستان اظهار داشت: وضعیت محور زیارت گرگان اسفبار و فرصت زیست محیطی در حال تخریب است.

وی به مصوبه هیئت وزیران در راستای مواجهه با متخلفان و متصرفان محیط زیست و منابع ملی که در شهریورماه سال گذشته انجام شد اشاره و تصریح کرد: باید در راستای مواجهه با تخلفات از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده شود تا این شرایط به یک رویه تبدیل نشود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر اینکه باید برخورد منطقی با تقاضاهای غیرمجاز صورت بگیرد، افزود: به برخی وزارتخانه‌ها تاکید شده به ویژه استان‌های شمالی که طی مدت 6 ماه اراضی مناسب برای توسعه دهکده‌ها و شهرک‌های گردشگری شناسایی کنند این مهم کمک می‌کند تا تقاضاهایی به سمت مناطقی هدایت شوند که کمترین آسیب را ببینند.
طاهرخانی بیان کرد: جامعه مخاطب ما در این مکان‌یابی معطوف به تقاضای محلی، منطقه‌ای و گوشه چشمی به تقاضاهای ملی است چارچوب اجرایی کار این طور است که بعد از تصویب در شورای برنامه‌ریزی استان و تایید مکان‌ها همچنین مطالعه و ارزیابی؛ موضوع به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و شرکت عمران شهرهای جدید ارائه شود.
وی مشارکت بخش خصوصی را در این راستا مهم خواند و ابراز کرد: تجربه‌های خوب و البته برخی تجربه‌های بدی را در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز داشتیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وضعیت ساخت و ساز غیرمجاز در محور زیارت اسفبار است، گفت: فرصت زیست محیطی در این منطقه در حال تخریب است که اگر برنامه‌ریزی مناسبی نشود اتفاقات ناخوشایندی رخ خواهد داد.
طاهرخانی بیان کرد: استان گلستان پیشروترین استان در عمل به مصوبه هیئت وزیران است.

 

مبنبع: farsnews.com

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز