امروز : یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۹۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    42269

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:25 | ۲۹ آذر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

modir sabt 300x169 - شهروندان هر گونه تغییر نشانی خود را به سازمان های مربوطه اعلام کنندگلستان-ترکمن نیوز-  مدیر کل ثبت احوال استان گلستان، گفت: شهروندان هر گونه تغییر در نشانی خود را به نهادها و سازمان های مربوطه اعلام کنند، در غیر این صورت در گرفتن خدمات اجتماعی با مشکل مواجه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، «ابوبکر دولو» در نشست خبری به مناسبت ۳ دی روز ملی ثبت احوال، اظهار کرد: در ۲۷ فروردین ماه امسال مصوبات ارائه خدمات الکترونیک به تصویب شورای اداری فناوری اطلاعات رسید که مطابق آن سازمان ثبت احوال به عنوان تنها مرجع رسمی پایگاه اطلاعات ایرانیان دانسته شد.
به گفته وی؛ ثبت احوال قبلا ۳ وظیفه اساسی ثبت وقایع حیاتی ولادت، وفات و ازدواج و طلاق را بر عهده دارد؛ ولی جدیدا ثبت تغییر نشانی و مهاجرت نیز به آنها افزوده شده است.
مدیر کل ثبت احوال استان گلستان با اعام اینکه در هشت ماهه سال جاری ۲۵ هزار و ۵۵۰ رویداد ولادت در استان ثبت شده، تصریح کرد: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۷ هزار و ۸۲۶ مورد بود، ۸.۲ درصد کاهش یافته است.
وی، افزود: در این مدت ۵ هزار و ۹۲۷ مورد وفات ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵ هزار و ۸۱۹ مورد بود، ۱٫۹ درصد رشد داشته است.
دولو با اشاره به کاهش ۳/۵ درصدی ازدواج در این مدت در استان، ابراز کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون، ۱۰ هزار و ۳۸۷ مورد ازدواج در استان ثبت شد که در سال ۹۶، ۱۰ هزار و ۹۶۵ مورد بوده است.
وی، ادامه داد: در ثبت طلاق نیز در هشت ماهه سال جاری، دو هزار و ۳۰۶ مورد طلاق ثبت شد که در مقایسه با آمار
دو هزار و ۲۶۲ مورد سال ۹۶، ۱٫۹ درصد رشد داشته است.
مدیر کل ثبت احوال استان گلستان با اعلام اینکه یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۱۷ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند، گفت: با آغاز صدور کارت هوشمند ملی در سال ۹۱ تا کنون یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۷۸۱ نفر درخواست خود را تکمیل کردند.
وی، افزود: ۸۱ درصد کار برای صدور کارت هوشمند ملی انجام شده و ۱۹ درصد جمعیت باقی مانده اند که شامل ۲۶۵ هزار و ۴۳۶ نفر می شوند.
به گفته وی؛ ۹۰ درصد درخواست های کارت هوشمند ملی در روستاها اخذ شده و افرادی که نسبت به اخذ و درخواست کارت هوشمند اقدام نکرده اند مربوط به شهرها هستند.
دولو با بیان اینکه بعد از تحریم های انجام شده برای لاشه کارت مشکل ایجاد شد، گفت: با پیگیری های انجام شده صدور کارت هوشمند ملی بومی سازی شده و تلاش سازمان ثبت احوال پایان پروژه صدور کارت هوشمند ملی تا پایان سال است.
وی یادآور شد: در استان گلستان، ۴۵۴ ایستگاه فعال، ۲۷ دفتر پیشخوان شهری و روستایی، ۱۳ دفتر پست و ۶ ایستگاه سیار برای صدور کارت هوشمند ملی فعالیت می کنند.
مدیرکل ثبت احوال گلستان با اشاره به اجرای طرح حذف کپی اسناد هویتی، گفت: این طرح در استان های سمنان، قم و خوزستان اجرا شد و استان گلستان نیز آمادگی اجرای آن را دارد.
وی در خصوص نام های برتر ثبت شده در استان، افزود: در بخش پسران، نام های محمد، امیرعلی، امیرحسین، محمدطاها و ابوالفضل
و در بخش دختران نام های فاطمه، حلما، زهرا، یسنا و فاطمه زهرا بیشترین نام های ثبت شده در هشت ماهه نخست سال جاری است.

هفته نامه انسجام ملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز