معاون استاندار گلستان خبر داد:

اخبار گلستان-ایتنانیوز-  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: حدود ۱۴ هزار انبار نگهداری کالاهای تجاری و محصولات کشاورزی در استان شناسایی و در سامانه جامعی که به همین منظور تهیه شده ثبت شده است.

anbar 16m 300x200 - شناسایی 14 هزار انبار نگهداری کالا در گلستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل ایسنا، منطقه گلستان، علی اصغر طهماسبی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با تأکید بر اهمیت ثبت انبارها در سامانه جامع، افزود: طبق گزارش اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان جزء ۶ استان برتر کشور در حوزه ثبت انبارها بوده است.

وی تصریح کرد: طی ۴ سال گذشته با جدیت دولت، پیگیری دستگاه قضا و اطلاع رسانی مناسب صدا و سیما، شاهد کاهش ۵۰ درصدی میزان ارزش قاچاق کالا به کشور بوده ایم و چنانچه این جدیت و حساسیت به موضوع ادامه داشته باشد باز هم شاهد کاهش میزان قاچاق کالا و ارز، خواهیم بود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان ادامه داد: خوشبختانه با وجود آموزش ها، اطلاع رسانی و فرهنگسازی مناسبی که از سوی تمامی رسانه ها بویژه صدا و سیما در سالهای اخیر صورت گرفته، آگاهی مردم نسبت به مضرّات و آثار سوء خرید کالای قاچاق بر اقتصاد کشور بالا رفته و همین امر باعث گرایش کمتر مردم نسبت به خرید اجناس خارجی در بازار شده است.

طهماسبی در ادامه ایجاد سامانه حمل و نقل بار را از دیگر اولویت ها و کارهای مهم حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و افزود: از این پس هرگونه حمل و نقل، جا به جایی و تردد کامیونهای حامل بار، می بایست دارای بارنامه و با مجوز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان خاطرنشان کرد: برنامه محوری و شفاف سازی فعالیت های اقتصادی و بازرگانی دو اصلی است که باید مورد اهتمام تمامی دستگاههای عضو این کمیسیون قرار داشته باشد.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۵

۱۶ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

4416

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک