امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

21° سانتی گراد

عذر تقصیر دارم ولی باید بگویم

شما نمایندگان من نیستید!

  • کد خبر :

    86471

  • /
  • تاریخ :

    ۱۴ آذر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

شورا 300x200 - شما نمایندگان من نیستید!ترکمن نیوز: در موسم انتخابات مجلس شورای اسلامی یا خبرگان رهبری بر طبق تقسیمات سیاسی و جغرافیایی، مناطق کشور به حوزه‌های انتخاباتی تقسیم می‌شوند با این توضیح که هر حوزه با توجه به گستردگی جغرافیایی، تعداد نفوس و اهمیّت ژئو پلتیکی که در تقسیمات کشوری دارد در کنار عوامل دیگری چون ملاحظات اقتصادی، اجتماعی و حتی امنیت ، تعداد نمایندگان در آن حوزه مشخص می‌شود.

با توجه به برداشت‌های ذهنی عموم و تصور رایج عرفی جامعه نمایندگان راه یافته به مجلس در مباحث ملی و بین المللی و طرح مسایل کلان جامعه که به اموری چون اقتصاد یا سرنوشت اجتماعی آحاد جامعه گره می‌خورد نماینده ی حوزه‌ی انتخابیه تنها در نقش مطالبه گر-حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود ظاهر نمی‌شود.

ضمن اینکه نماینده نیز با قبول صحت چنین فرضیه‌ی سترگی خود را مسئول و نماینده‌ی هشتاد و پنچ میلیون ایرانی در زمینه‌ی تقنین قوانینی اثر بخش که تضمین کننده‌ی اوضاع زندگی جامعه در معنای کلی و اعم آن از طریق ایجاد تکلیف قانونی برای دولت مستقر در بهبود و مدیریت اوضاع اجتماعی ، معیشتی، اقتصادی ، فرهنگی جامعه می‌داند.
به عبارت ساده‌تر آنچنان که نماینده‌ی مردم گنبد در احقاق حقوق مسلمه ی موکلین خود در اخذ بودجه های عمومی، تخصصی یا تخصیصی با توجه به معیارهای زیست جغرافیایی و سایر پتانسیل های حوزه جهد و تلاش می کند،دویست و هشتاد و نه نفر نماینده ی مستقر در مجلس(بعلاوه ی نماینده ی گنبد) که نام و عنوان نمایندگی مجلس مردمان حوزه ی انتخابیه ی خود را یدک می کشند در لوایح، موضوعات و قوانین مصوب شده با گستره ی داخلی یا بین اللملی که ارتباط موثری با مسایل کلان اقتصادی و اجتماعی جامعه دارند باید بسیاری از پارامترهای مملکت داری و سایر الگوهای سیاست ورزی را با درنظر گرفتن مصالح و منافع عمومی مطمح نظر قرار دهند….

با اغماض از نظارت استصوابی شورای نگهبان که مانع از راهیابی افراد متخصص با سلایق و دیدگاه های متفاوت سیاسی و اجتماعی به مجلس می شوند( در جای خود محل بحث دارد) اتفاقات و جریانهایی که در این روزهای مجلس در حال وقوع است دقیقاً بر خلاف ادعاهای خیلی از نمایندگانی است که در زمان کاندیداتوری خود به اذهان و رای دهندگان خود تزریق کردند.

چرا که غالب اکثریت گفتمان و شعارهای طرح شده از سوی این جماعت توجه به مسایل اقتصادی و معیشت رای دهندگان به دور از هر گونه سیاسی بازی و سیاست زدگی بود.

امّا وقایع اخیر رخ داده در مجلس گویای چرخش صد و هشتاد درجه ایی نمایندگان و دچار شدن آنان در آلزیمری اجتماعی است چه اینکه سیگنال های ساطع شده از ساختمان بهارستان محملی از جنگ و مجادله ایی بی پایان بین مجلسیان و دولتیان دارد.

نطق ها و سخنرانی در صحن عمومی مجلس عملاً به کلاسهای شعر و مشاعره گویی علیه دولتی به نام تدبیر و امید تبدیل شده است که سه سال قبل در پی خروج آمریکا از تعهدات برجامی کلید تدبیر و امید خود را در هتل مجلل کوبورگ وین گم کرده بود و تاکنون نیز اندر خم کوچه های مشرف به بروکسل بلژیک(اتحادیه اروپا)، کاخ سفید و بهارستان تهران به دنبال کورسویی از امید های واهی شرکای اروپایی و دوستان منفعت طلبی چون روسیه و چین هستند…..
با توجه به تذکر دو باره ی مقام معظم رهبری در باره ی رویه ی اتخاذی نمایندگان در لزوم رعایت ادب و احترام مقامات نظام ،عملکرد دنا پلاس گیران و مجلسیان نه تنها گویای شکسته شدن مرزهای اخلاق و ادب در مورد منتخبین ملت است بلکه ولایت پذیری ایشان را نیز مورد تشکیک قرار داده است .

به دلیل جلوگیری از اطاله‌ی کلام و طولانی شدن نوشتار حاضر در بخش دوم گفتار مصداق هایی از عدم توجه نمایندگان مجلس به مسایل معیشتی و سرگرم شدن آنها به دعواهای حیدری -نعمتی که در جهت اثبات انقلابی گری خود است خواهم پرداخت …..

✍️احمد ایگدری
عضو هیات تحریریه ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز