امروز : سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

فارسیانی بخشدار مرکزی گنبدکاووس 300x202 - شفافیت مالی، توزیع عادلانه، مشارکت در معاملات دولتی از مهم‌ترین فواید ثبت «سامانه ستاد ایران»ترکمن نیوز – بخشدار مرکزی شهرستان گنبدکاووس گفت: استفاده از سامانه ستاد ایران بهترین راهکار برای جلوگیری از رانت و فساد مالی در بخش های مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  خلیل فارسیانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با توجه به تخصصی که دارم (کارشناس مالی و حسابداری) در آغاز شروع کار به عنوان بخشدار تمامی معاملات مرتبط با بخشداری را ملزم به ثبت در سامانه ستاد ایران کردم.

وی افزود: این سامانه مهم ترین عامل در شفافیت معاملات دولتی و توزیع عادلانه امکانات است و امکان مشارکت را برای معاملات دولتی با هر توانمندی مالی و سابقه اجرایی فراهم می سازد.

ستاد ایران 1024x476 - شفافیت مالی، توزیع عادلانه، مشارکت در معاملات دولتی از مهم‌ترین فواید ثبت «سامانه ستاد ایران»

فارسیانی در ادامه سخنانش افزود: دسترسی آسان و سریع به تمامی فراخوان های خرید، مناقصات و مزایده‌‌های دولتی و نهادهای تابعه چون بخشداری ها از مهم ترین مزایای استفاده از سامانه ستاد ایران است.

بخشدار مرکزی گنبدکاووس خاطرنشان کرد: با توجه به رویکردهای جدید دولت و حاکمیت در حذف موانع کسب و کار و در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک همچنین طبق دستورالعمل های صادر شده تمامی دهیاران در زمینه شفاف سازی مناقصات و مزایده ها موظف به ثبت در این سامانه شدند.

وی تصریح کرد: ضمن الزام دهیاران برای ثبت تمامی مزایده ها و بخشداری ها فقط شرکت هایی که دارای تاییده صلاحیت و ایمنی از اداره کار هستند می‌توانند در مناقصات شرکت کرده و عقد قرارداد نمایند.

فارسیانی بخشدار مرکزی گنبدکاووس ترکمن نیوز 4 300x202 - شفافیت مالی، توزیع عادلانه، مشارکت در معاملات دولتی از مهم‌ترین فواید ثبت «سامانه ستاد ایران»

طرح شبکه روشنایی در روستاهای بخش مرکزی

بخشدار مرکزی شهرستان گنبدکاووس در ادامه گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در راستای توسعه شبکه روشنایی روستاها، خیابان ها و معابر بیش از 35 روستا در بخش مرکزی برق رسانی و شبکه روشنایی نصب شد.

خلیل فارسیانی در تکمیل اظهاراتش گفت: طرح توسعه، اصلاح و تکمیل شبکه روشنایی روستاها با مشارکت اداره توزیع برق شهرستان گنبدکاووس با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و پانصد میلیون ریال انجام شد.

وی افزود: برق و روشنایی از دغدغه ها و طرحهای توسعه روستایی بخش مرکزی است که علاوه بر مشارکت اداره توزیع برق شهرستان در برخی روستاها همکاری و مشارکت دهیاری‌ها را نیز برای تامین هزینه های گسترش شبکه برق و روشنایی به دنبال داشته است.

فارسیانی بخشدار مرکزی گنبدکاووس ترکمن نیوز 3 300x202 - شفافیت مالی، توزیع عادلانه، مشارکت در معاملات دولتی از مهم‌ترین فواید ثبت «سامانه ستاد ایران»

آسفالت روستاهای بخش مرکزی

بخشدار مرکزی شهرستان گنبدکاووس گفت: حدود 10 روستای بخش مرکزی در جهت عملیات آسفالت در حال آماده‌سازی جاده‌ها می‌باشد.

خلیل فارسیانی اظهار داشت: طرح عمرانی و آسفالت روستاها از سال‌های 1392 تاکنون در دستور کار قرار گرفته و امسال از محل اعتبارات ماده 58 با همکاری بنیاد مسکن و دهیاری ها عملیات خاکبرداری، زیرسازی و آسفالت این روستاهای بخش مرکزی در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به برآورد انجام شده طرح عملیات آسفالت روستاها تاپایان سال با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون ریال با مشارکت بناید مسکن انجام می شود.

حضور فعال بخشداری مرکزی در نهضت ملی مسکن

بخشدار مرکزی گنبدکاووس گفت: همگام با سراسر کشور بخشداری گنبد نیز با همکاری بنیاد مسکن در این طرح ملی مشارکت داشته و در اکثر روستاهای این بخش عملیات ساخت مسکن در حال انجام است.

خلیل فارسیانی تصریح کرد: در اکثر روستاهای بخش مرکزی 50درصد طرح ملی مسکن شامل عملیات فونداسیون، اسکلت و سفت کاری تکمیل شده است.

وی افزود: در روستاهای گدم آباد 100 واحد، تقی آباد 42 واحد، زابل آباد، 28 واحد، آجی قوشان 30 واحد، هیوه چی مرکزی و کؤرکلی 11 و 5 واحد و در جمع بیش از 280 واحد مسکونی صدور پروانه ساخت دریافت کرده و در حال تکمیل هستند.

گزارش و مصاحبه از : یاشار نیازی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز