thumbs b c bea55f7cf8cc91abca5abedba8a7d95c 300x169 - شصت و نه درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای دادندترکمن نیوز: شورای روابط آمریکایی- اسلامی طی گزارشی اعلام کرد که ۶۹ درصد جامعه مسلمانان آمریکا به جو بایدن نامزد دموکرات‌ها رای دادند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شورای روابط آمریکایی- اسلامی( CAIR) با انتشار گزارشی اعلام کرد که ۶۹ درصد جامعه مسلمانان آمریکا به جو بایدن نامزد دموکرات‌ها رای داده‌اند.

بر اساس این گزارش بیش از یک میلیون مسلمان آمریکایی در پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند. بر این اساس ۶۹ درصد آن‌ها به جو بایدن نامزد دموکرات‌ها و ۱۷ درصد نیز به دونالد ترامپ٬ نامزد جمهوری‌ خواه رای دادند. همچنین در انتخابات دوره قبل ۱۳ درصد مسلمانان آمریکا به ترامپ رای داده بودند.

نهاد عواد٬ رئیس شورای روابط آمریکایی- اسلامی با بیان اینکه٬ ۸۴ درصد جامعه اقلیت مسلمانان آمریکا٬ در پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند٬ تصریح کرد که نقش مسلمانان آمریکا در مورد نتایج انتخابات محلی٬ ملی و ایالتی در این کشور خیلی برجسته است.

وی همچنین گفت که در ایالات متحده آمریکا حدود ۳ میلیون مسلمان زندگی می‌کند. این رقم ۱٫۱ درصد کل جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر موسسه دموکراسی اسرائیل با انتشار داده‌های از یک نظر سنجی مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا اعلام کرد که ۶۳ درصد یهودیان آمریکا به بایدن و ۱۷ درصد آن‌ها به ترامپ رای دادند.

بر اساس این نظر سنجی٬ ۴۲ درصد یهودیان آمریکا بر این باور هستند که در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور٬ روابط دو جانبه آمریکا و اسرائیل تضعیف خواهد شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۹

۱۶ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85226

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک