امروز : یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    109569

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:12 | ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x179 - شرایط و تعداد حجاج اعزامی به حج امسالترکمن نیوز: معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات حج تمتع ۱۴۰۱ گفت: براساس تازه ترین اعلام رسمی وزارت حج و عمره عربستان، تعداد اختصاص یافته به جمهوری اسلامی ایران در حج امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از سازمان حج و زیارت، «اکبر رضایی» درخصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ اظهار کرد: تعداد یاد شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می‌یافت که در سال جاری نیز این درخواست انجام خواهد شد و علی‌رغم کمبود وقت، برنامه‌ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته با سرعت و به‌طورجد انجام می‌شود.

وی به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال، افزود: شرط پذیرش زائران زیر ۶۵ سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا ۷۲ ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه‌ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند، بنا بر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می‌کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در توصیه به زائران گفت: افرادی که علی‌رغم ثبت‌نام اولیه در سال ۹۹ با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

وی افزود: این انصراف و عودت دادن هزینه‌های واریزی و پایداری سند، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت‌نامی سال ۹۹ است؛ بنابراین توصیه می‌شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی‌شوند، امتیاز خود را حفظ کنند تا سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام‌ها قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونا را به طور کامل تزریق نکرده‌اند، در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی به وجود نیاید.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز