امروز : یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    107150

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:45 | ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

صنفی 300x169 - شرایط فعالیت واحدهای صنفی با توجه به شیوع امیکرون در گلستان اعلام شدترکمن نیوز:  رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان، شرایط فعالیت واحدهای صنفی با توجه به شیوع امیکرون را  اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حسین طلوعیان گفت: فعالیت واحد‌های صنفی و مشاغلی که میزبان مشتری در محل هستند، مشروط به آن است که مراتب تزریق دو دز واکسن کرونا به همه صاحبان مشاغل، کارفرمایان، کارکنان و مشتریان مربوطه و نیز قرار نداشتن آنان در دوره قرنطینه و درمان بیماری کرونا، در سامانه امید درج شده باشد.

وی گفت: اخذ کد QR از سامانه و نصب آن در ورودی همه واحد‌ها و فعالیت‌های صنفی، به طوری که از طریق خدمت گیرنده قابل رویت باشد.

به گفته طلوعیان تشکل‌های صنفی موظفند، چگونگی کنترل برخط تزریق واکسن و در وضعیت قرنطینه و بیمار نبودن مراجعین و مشتریان را  از طریق سامانه، نظارت کنند.

طلوعیان ادامه داد: خدمت گیرندگان موظفند QR پروفایل شهروندی خود را از سامانه اخذ و در تلفن همراه خود ذخیره و قبل از ورود به محل واحد‌ها و فعالیت‌های صنفی، آن را به متصدیان مربوط ارائه کنند.

وی گفت: خدمت گیرندگانی که مراتب تزریق واکسن به آن‌ها در سامانه ثبت نشده و یا در وضعیت قرنطینه و تحت درمان بیماری کرونا باشند، نمی‌توانند در محل واحد‌ها و فعالیت‌های صنفی حضور داشته باشند.

طلوعیان افزود: اتاق‌های اصناف و سایر تشکل‌های صنفی موظفند ضمن نظارت مؤثر بر چگونگی رعایت الزامات مربوط در حوزه عملکرد واحد‌ها و فعالیت‌های صنفی، نسبت به آن دسته از واحد‌ها و فعالیت‌های صنفی ذیربط، که الزامات مقرر را نقض کرده اند، به ترتیب زیر و در چارچوب ساز و کار‌های اجرایی تعیین شده اقدام کنند:

وی تاکید کرد: در مرحله اول، ارسال اخطار کتبی پلمب به واحد و فعالیت صنفی متخلف و درج آن در سامانه، در مرحله دوم، درخواست مسدود شدن پوز بانکی واحد و فعالیت صنفی متخلف به مدت دو هفته از طریق سامانه و در مرحله سوم، پلمب ۳۱ روزه واحد و فعالیت صنفی متخلف و درج گزارش آن در سامانه انجام شود.

طلوعیان گفت: مؤسسات و شرکت‌های دارای شناسه ملی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (اداره کل ثبت شرکت ها) پس از ابلاغ این دستورالعمل و اعلام سازمان مذکور، موظفند مشخصات کارکنان خود را ظرف مدت یک ماه در سامانه بارگذاری و QR کد اختصاصی را دریافت کنند.

در صورت رعایت نکردن الزامات مقرر در اینگونه شرکت ها، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به عنوان ناظر عالی، مراتب تخلف آن‌ها را برای رسیدگی قانونی، به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعکس و ضمن پیگیری جدی، نتیجه را در سامانه درج می‌ کنند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز