امروز : دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۳۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

22° سانتی گراد

فرش ترکمن در خراسان شمالی 2 Copy 300x198 - شبکه های تولید فرش دستباف در پنج روستای خراسان شمالی ایجاد شداخبار راز و جرگلان– ترکمن نیوز- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: به منظور رونق و توسعه تولید فرش دستباف، شبکه های تولید این محصول در پنج روستای استان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سیاوش وحدت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ایجاد شبکه های تولید فرش دستباف، تلاش داریم تا مشکلات تولید این محصول از مراحل مختلف طرح، نقشه، تامین مواد اولیه تا بازاریابی حل شود.
وی تصریح کرد: این شبکه ها در روستاهای گیفان، شیرین سو، راستقان، حصارچه و تکله قوز ایجاد شده و در هر کدام از این روستاها یک نفر ناظر فنی بر نحوه تولید فرش دستباف نظارت دارد.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این طرح که از اواخر سال گذشته کلیدخورده است و با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه استان انجام می شود در وهله نخست، شناسایی بازار، بازاریابی و بررسی سلیقه های بازار مورد بررسی قرار گرفته است.

فرش ترکمن در خراسان شمالی 1 Copy 300x198 - شبکه های تولید فرش دستباف در پنج روستای خراسان شمالی ایجاد شد
وی تصریح کرد: این شرکت بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، هزینه های آموزش را تقبل کرده است و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هم دوره های آموزش برای ۲۷۰ نفر از بافندگان در روستاهای هدف اجرای این طرح را برگزار کرده است.
وحدت، تولید فرش دستباف بر اساس ذائقه مشتریان را از ملزومات مهم در بازاریابی عنوان کرد و گفت: بافندگان فرش ترکمن، تنها از پنج و یا ۶ رنگ در تولید این محصول استفاده می کنند اما برای پاسخ به ذائقه و سلیقه های بازار، نیاز است که از رنگ های بیشتری برای تولید استفاده شود که این امر در دوره های آموزش مورد تاکید قرار گرفته است.
وی افزود: بافندگان فرش ترکمن بصورت ذهنی و بدون استفاده از طرحی در پیش روی چشم، اقدام به بافت می کنند اما با آموزش های داده شده و با تغییر طرح ها، اکنون شمار رنگ ها افزایش یافته و طرح های متنوع تری در تولید به کار رفته است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: امید می رود این طرح گامی برای توسعه و رونق فرش دستباف در استان و بویژه در روستاها باشد. یره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: به منظور رونق و توسعه تولید فرش دستباف، شبکه های تولید این محصول در پنج روستای استان ایجاد شده است.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی هیتر تابشی هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز