امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

300x169 - سینوفارم در برابر گونه دلتا کرونا موثر استترکمن نیوز:  تحقیقات نشان داده سینوفارم در برابر کرونای دلتا هم توانسته به خوبی عمل کند.

تاثیر گذاری سینوفارم ثابت شده

بر اساس نتایج مطالعه انجام شده ۹۵ درصد افرادی که دو دوز واکسن سینوفارم را دریافت کرده‌اند، آنتی بادی‌های یک فرد بهبود یافته از کرونا را دارند.

محققان معتقدند که سرعت انتقال پذیری این گونه از ویروس دو برابر گونه اصلی است و با سرعت بیشتری منتقل می‌شود. اکنون نتایج یک مطالعه که در یکی از دانشگاه‌های سریلانکا انجام شده است، نشان می‌دهد که واکسن سینوفارم کرونا ساخت چین در برابر گونه دلتا کرونا به اندازه زیادی موثر است.

در مطالعات بالینی، عوارض شدید با این واکسن گزارش نشده است. شایع‌ترین عارضه، درد در محل تزریق بوده است که بالاتر از ۱۰ درصد دریافت کنندگان واکسن این علایم را نشان داده اند و در مجموع بین یک تا ۱۰ درصد از دریافت کنندگان واکسن هم دیگر علایم مانند تب موقت، احساس ضعف، سردرد، اسهال، قرمزی، سفتی، تورم و خارش محل تزریق را داشتند.ضایعه پوستی در محل تزریق، تهوع و استفراغ، خارش در محل‌های غیر از تزریق، درد عضلانی، درد مفاصل، خواب آلودگی و گیجی از عوارض ناشایع بعد از تزریق واکسن بوده که حدود یک در هزار تا یک درصد دریافت کنندگان واکسن را شامل شده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز