4449427 300x185 - سیر نزولی شیوع کرونا در گلستان ادامه داردترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به همراهی قابل تقدیر عموم مردم اظهار کرد: سیر نزولی شیوع ویروس کرونا در استان گلستان ادامه دارد و امیدواریم با همراهی همگانی تمام شهرهای استان به سمت وضعیت زرد و سفید بروند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس شنبه ۶ دی در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا تصریح کرد: همراهی مردم، زحمات کادر درمانی و خدمات نیروهای هلال احمر، بسیج، نیروی انتظامی در مدیریت انقطاع ویروس کرونا شایسته تقدیر است اما این روند نزولی نباید به منزله عادی انگاری تلقی شود.

وی افزود: در حال حاضر شهرستان های گرگان، کردکوی، بندرترکمن. بندرگز و آق قلا در وضعیت هشدار (نارنجی) قرار دارند و مابقی شهرستان های استان در وضعیت زرد هستند.

استاندار گلستان یادآور شد: مدارس در تمام استان همچنان بصورت مجازی به ارائه آموزش می پردازند.

حق شناس گفت: با توجه به ایام سالگرد شهید سپهبد سلیمانی، ایام فاطمیه، یوم الله ۹ دی ضمن گرامیداشت تمامی این مناسبت ها تمامی برنامه ها بصورت مجازی خواهد بود و هیچ دستگاهی ، هیچ برنامه متمرکزی برگزار نخواهد کرد.

وی ادامه داد: فرمانداران در طرح شهید سلیمانی از تیم های مراقبتی ، نظارتی و حمایت ، پشتیبانی لازم را داشته باشند تا آنان بتوانند با آرامش خدمات خود را به مردم ارائه دهند.

استاندار گلستان گفت: طرح شهید سلیمانی ، طرحی مطلوب در زمینه بیماریابی و ارائه بسته های معیشتی به نیازمندان بوده است.

حق شناس خاطر نشان کرد: در شهرهای نارنجی حضور نیمی از کارمندان در محل کار الزامیست و در شهرهای زرد دو سوم کارمندان باید در محل کار حاضر شوند.

لازم به ذکر است، در حال حاضر ۴۵۴ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۹ نفر در icu و ۳۷ نفر به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵ نفر فوت شده اند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۱

۰۶ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

87578

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک