گلستان 11 300x182 - سیر ابتلا به کرونا روند نزولی یافته است/فوت 11 بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشتهترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان، اظهار کرد: از ابتدای آذر و آغاز طرح اجرای محدودیت ها میزان بستری های استان از ۴٫۷۷ مورد ابتلا در ۱۰۰ هزار نفر به ۳٫۸۹ ابتلا رسیده و سیر ابتلا به کرونا در گلستان روند نزولی یافته است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار کرد: تعداد ۲۵۴ دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در استان فعال هستند که همگی باید در سامانه سلامت ثبت نام کنند و در غیر این صورت با آنها برخورد قضایی خواهد شد.

وی گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی با هدف بیماریابی و کمک به خانواده های نیازمند با همکاری ۲۹۲ تیم و ۳ هزار نفر از پایگاه های بسیج و پایگاه های سلامت در تمامی شهرستان های استان آغاز شده و خوشبختانه موثر بوده است.

حق شناس خاطر نشان کرد: تردد تمام خودروهای غیربومی استان مشمول جریمه خواهد شد و پلاک های مختص هر شهرستان قرمز نیز اجازه تردد به سایر شهرستان ها را نخواهند داشت.

وی ادامه داد: به دلیل شرایط کرونا و مشکلات پیش آمده پیمانکاران مجاز هستند حق بیمه کارفرمایی در آذر ماه و دی ماه را استمهال کرده و در بهمن ماه پرداخت کنند

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: باشگاه های ورزشی که مبادرت به دریافت تسهیلات کرده بودند و قرارداد آنها تا انتهای ۹۸ بود به انتهای ۹۹ معوق شده و سررسید اولین قسط آنها ابتدای خرداد ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

همچنین در این جلسه مصوب شد با توجه به اینکه ۹ شهرستان قرمز و ۵ شهرستان دیگر نارنجی هستند آموزشی حضوری مدارس در هفته جاری نیز انجام نخواهد شد، همچنین با توجه به اینکه استان یکی از مراکز تولید مرغ و تخم مرغ در کشور است مقرر شد روند توزیع در استان به گونه ای باشد که در تمام شهرستان ها صورت گیرد و از ایجاد صف جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر ۵۷۸ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۵۵ نفر با کمک دستگاه ونتیلاتور ادامه حیات می‌دهند.

عبدالرضا فاضل با اشاره به مرگ ۱۱ بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، خاطرنشان کرد: طی ۱۰ روز گذشته در اغلب روزها تعداد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در استان رقمی بوده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۰

۱۵ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86531

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک