سیدمیثم حسینی:

میثم حسینی ورزش همگانی روستایی 1024x1024 - استان گلستان از کم تحرکی رنج می‌برد+عکسترکمن نیوز: سرپرست گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی استان گفت: استان گلستان در ورزش‌های عمومی و همگانی به عنوان کم تحرک ترین در رده آخر جدول قرار دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سید میثم حسینی، در مراسم روز ملی پاراالمپیک و هفته تربیت بدنی در گنبدکاووس، با بیان اینکه استان گلستان در جایگاه سی‌ام ورزش همگانی کشور قرار دارد افزود: ۶۸ درصد بانوان و ۵۹ درصد آقایان در گلستان از کم تحرکی رنج می‌برند که باعث افزایش بیماری‌هایی چون دیابت و فشارخون در استان شده است.

وی تصریح کرد: ورزش همگانی نیازمند برنامه‌های مدون و حمایت‌های مسئولین است، امیدواریم ورزش همگانی و پیاده روی را در شهرهای استانمان فرهنگ‌سازی کنیم.

حسینی همچنین با بیان اینکه شهر گرگان به عنوان هفتمین شهر فعال در خصوص ورزش همگانی ثبت شده، تاکید کرد: به زودی گنبدکاووس نیز به عنوان دومین شهر استان در این زمینه ثبت خواهد شد.

همچنین امام جمعه گنبدکاووس در این مراسم  با تشکر از حمایت مالی و تیمداری  شهرداری گنبد در والیبال، از شهرداری و شورایی شهر گنبد خواستار شد: با توجه به اینکه گنبدکاووس مهد والیبال کشور می‌باشد در صورت امکان در کنار والیبال سالنی، از رشته‌های والیبال نشسته و والیبال بانوان نیز حمایت کند.

در حاشیه این مراسم از زحمات کمال‌الدین غلامی رئیس سابق هیئت جانبازان و معلولین  تقدیر شد و فرشید عاشوری به عنوان رئیس جدید این هیئت معارفه گردید.

همچنین در پایان این مراسم از فرشید عاشوری، عبدالجبار دولو، جلیل ایمری، آرش خرمالی، محمد نعمتی، جلیل قرنجیک، زهرا دانایی طوس، فائزه دیبایی و کمال الدین غلامی تجلیل به عمل آمد.

والیبال نشسته: والیبال معلولین و جانبازان

انتشار دهنده : Modir6
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۰

۳۰ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84607

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک