امروز : جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

رئیس شورای اسلامی شهر سیجوال:

سیجوال ظرفیت‌های زیادی برای توسعه دارد

ابراهیم برهانی 300x300 - سیجوال ظرفیت‌های زیادی برای توسعه داردابراهیم برهانی در گفتگو با خبرنگار ترکمن نیوز به حرکت در آمدن چرخه توسعه در بخش عمران شهری را از مهمترین دغدغه های پیش روی شورای دوره ششم شهر سیجوال دانست و گفت: داده ها نشان می دهند که شهرداری این شهر در ابتدای شروع بکار با تخصیص سرمایه و استارت چندین طرح مثبت جهش های خوبی را به دنبال داشته است، اما اکنون از آن شرایط آرمانی به دور می‌باشد.

برهانی افزود: مردم انتظار دارند که روند تکمیل سازه های بر زمین مانده هر چه زودتر مراحل تکامل را گذرانده و مورد استفاده قرار بگیرند. ما تلاش خواهیم کرد آنچه که مطلوب خواسته عمومی است محقق گردد، زیرا در غیر این صورت باید پاسخگوی مطالبات شهروندان باشیم.

وی با اذعان به این مطلب که چهره شهر سیجوال همچنان در فرم روستایی بسر می برد، افزود: یکی از کارهای های صورت گرفته اجرایی شدن طرح آسفالت در چند نقطه از این شهر بود که فرایند مصوبات آن در دوره پنجم شورا انجام شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سیجوال تاکید کرد: راکد ماندن سازه مخزن یک میلیون لیتری آب که تاکنون می بایست به خط لوله آب شهری وصل می شد باعث گردید تا ساکنین تابستان کم آب امسال را با سختی سپری کنند. تکمیل عملیات این سازه از بدو شروع به فعالیت شورای دوره ششم توقع می رفت، لیکن در این باره نیز هیچ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دیده نمی شود. ما در بحث ایجاد اتوبان شهری کماکان از نبود برنامه رنج می بریم.

برهانی در این خصوص ادامه داد: احداث اتوبان طرحی پیش بینی شده در ضلع ورودی شهر از سمت غرب موقعیتی را فراهم می آورد تا کمتر شاهد بلند شدن گرد و خاک و در نتیجه نارضایتی تولیدکنندگان و فروشندگان مبل و صندلی باشیم‌. در ابتدای ورود به سال ۱۴۰۰ تعدادی از جوانان به امید ایجاد جهش اقتصادی در صنعت مبل اقدام به سرمایه‌گذاری در این عرصه کرده بودند، اما وعده های داده شده برای ایجاد زیبا سازی محیط شکل عملی پیدا نکرده اند.

رئیس دوره ششم شورای شهر سیجوال، یکی دیگر از نیازهای شهر سیجوال را احدالث سالن ورزشی چند منظوره خواند و تسریح کرد: گلایه مندی از سوی ورزشکاران در این خصوص را به حق می دانم. ورزشکاران سیجوالی از سال های گذشته ناگزیر از آن هستند که فعالیت هایشان را با اجاره کردن سالن های شهر بندرترکمن پیش ببرند. حتی در تعدادی از روستاها سالن ورزشی دایر است و نبود این امکان یک معضل مهم بشمار می رود. به پارک ضلع جنوبی شهر نیز رسیدگی های لازم صورت نمی گیرد و اگر درباره سازه سینمای روباز فکر اساسی نشود به مرور زمان به دست فراموشی سپرده خواهد شد.

برهانی نبود درآمد پایدار را عامل اصلی نیمه تمام ماندن طرح ها عمرانی عنوان نمود و یادآور شد: در بدو تاسیس شهر سیجوال، موقتا ساختمانی با فضای محدود جهت رسیدگی به امور مردمی در نظر گرفته شد و صحبت درباره اجاره یک مکان بزرگتر در دستور کار قرار داشت، ولی علی رغم یادآوری های به عمل آمده، اراده کافی برای انتقال محل کار به یک واحد بزرگتر به عنوان یک ضرورت اصلی به چشم نمی خورد‌. در حال حاضر کارکنان شهرداری وظایف روزمره را در یک اتاق انجام می دهند که این موضوع کیفیت خدمات رسانی به شهروندان را کاهش می‌بخشد.

مصاحبه و گزارش از: طاهر جانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز