امروز : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۱,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

IMG 0872 300x200 - سیاست یک بام و دو هوا در اسب‌دوانی گنبد کاووس+تصاویراخبار اسبدوانی – تورکمن‌نیوز – رشته‌های ورزشی پرطرفدار که از محبوبیت خاصی بین هواداران خود بهرمند هستند، حاشیه‌های آن از بطن این رشته‌ها بیشتر بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، از جمله یکی از این دست ورزش‌ها که بالغ بر ۵۰ سال قدمت در ترکمن‌صحرا دارد اسب‌دوانی است.
فلاش‌بک به عقب بزنیم خیلی از مربیان، مالکان و چابک‌سواران، در این اندیشه روزگار خود را سپری می‌کردند که لیاقت ترکمن صحرا از بابت مسابقات اسب‌دوانی بیشتر از این‌ها است که تاکنون دارد، با همین تفکرات سنگ بنای اینکه درآمد مسابقات باید به جیب خود منطقه سرازیر شود، در اوایل سال گذشته توسط فرماندار وقت یعنی حمیدی با برگزار نکردن یک هفته از مسابقات اسب‌دوانی در گنبد آغاز کردند.حرکت نوبرانه ای که در حقیقت انقلابی بود بر سلطه جمعی از افراد ی که سالیان سال احاطه کاملی داشتند بر این مسابقات.
در گام اول همه از اتحاد و شایستگی ترکمن صحرا در برگزاری مسابقات اسب‌دوانی صحبت می‌شد، از قرآن بدست گرفتن غفاری( رئیس اداره ورزش گنبد) که من در کارهای اسب دوانی کوچکترین دخالتی نخواهم داشت تا اعزام گروهی متشکل از افراد خبره و دلسوز به تهران برای بستن قرار داد با شرکت توسعه و تجهیزات.

IMG 0739 300x200 - سیاست یک بام و دو هوا در اسب‌دوانی گنبد کاووس+تصاویر

عزیزانی همچون متین نیازی، بهروز نیازی، مهندس مفیدی، قره‌ائی، و … با درایت و سر کیسه شل کردن این عزیزان تاریخی در سر برگ مسابقات اسب دوانی رقم زده شد که آیندگان به آن افتخار می‌کنند و آن برگرداندن مدیریت برگزاری کورس به افراد منطقه برای یک سال بود.
همه در کنار یکدیگر بودند تا به مرکز نشینان اثبات کنند که ما پارامترهایی را داریم تا خودمان برگزار کنیم. از ندیری عزیز( مسئول تهیه نرم افزار)که حتی بابت نرم افزار خود بایستی قبل از شروع کار قرار داد می‌بست که نبست تا نبود حتی ۱ متر سیم. این حرکت دلسوختگان تا بدانجا پیش رفت که نگرانی بابت هزینه های خود و اطرافیان نیز نبوده اند چون این وسط عشق ترکمن صحرا در میان بود.
نرم افزاری نزدیک ۱۸۰ میلیون با بهترین کیفیت و در عین شفافیت خریداری شد. جوایز ۵ پره به طور شگفت انگیزی نسبت به دوره های قبل یعنی نزدیک ۲۷۰ میلیون استارت زده شد حتی به گفته ندیری داشتیم کار میکردیم که به اینترنت مجهز بکنیم تا جوایز این مسابقات به ۳۵۰ میلیون نیز افزایش دهیم ولی همه چیز از هفته پانزدهم شروع شد. از گرگان ذی حساب معرفی و از مشهد روابط عمومی و از کردکوی مسئول کامپیوتر پدیدار شد. نرم افزار جدید رو نمایی شد در صورتی که فرماندار ویژه گنبد تاکید داشت که حتی خرید پیچ گوشتی نیز با مصلحت و مشورت باشد.

IMG 1245 300x200 - سیاست یک بام و دو هوا در اسب‌دوانی گنبد کاووس+تصاویر

وقتی نزدیک بر۱۸۰ میلیون بابت خرید نرم افزار قبلی هزینه میشود خرید نرم افزار جدید با کدام کار کارشناسی انجام میگیرد. . حالا برادران نیازی ومفیدی و ندیری و قره ائی خود را بابت این ناملایمات کنا ر کشیده و نظاره گر شلم شوربای اسب دوانی هستند.
بر اساس شنیده‌ها، در قسمتی از زمین‌های اسب‌دوانی شالی کشت شده و حتی خبر قطع چندین درخت نیز رسیده و در گوشه دیگر سفره خانه‌ای پهن شده است.
بهتر است کلیه کارهایی که صاحبان اصلی آن مردم هستند بیلان مالی شفاف را ارائه بدهند.
دوستان در اداره ورزش قطعا تفکر و برنامه‌ شما در جهت جلوگیری از آسیب دیدن اسب‌دوانی است، آیا وقت آن نرسیده که کار را به کاردان بسپارید.

خبرنگار: شیرمحمد شیروانی            انتشار دهنده: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز