امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

filtershekan turkmenistan 300x209 - سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!ترکمنستان-ترکمن نیوز-  دولت ترکمنستان اپیلیکیشی خاص طراحی کرده که در صورت استفاده کاربران از فیلترشکن، سیم‌کارت آنها می‌سوزد و شهروندان چاره‌ای جز خرید سیم‌کارت جدید نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به تازگی دولت ترکمنستان برای مقابله با استفاده شهروندان این کشور از VPN یا فیلترشکن، اقدامات جدیدی انجام داده که مورد توجه برخی از رسانه‌های جهان قرار گرفته است. دولت ترکمنستان فعالیت کسانی که از این اپیلیکشن ها استفاده می‌کنند را محدود می‌کند.

دولت در این راستا یک اپیلیکیش خاص طراحی کرده که در صورت استفاده کاربران از فیلترشکن، سیم‌کارت آنها می‌سوزد و شهروندان چاره‌ای جز خرید سیم‌کارت جدید نخواهند داشت.

همچنین در صورت استفاده شهروندان ترکمنستان از فیلترشکن دسترسی آنان به سرویس «Google Play» نیز قطع می‌شود چراکه آن‌ها می‌توانند از طریق این سرویس نرم‌افزارهای رفع فیلترینگ را تهیه کنند.

تاکنون دولت ترکمنستان دلائل تشدید ناگهانی نظارت بر اینترنت را اعلام نکرده اما به نظر شهروندان این کشور دولت نگران گسترش اطلاعات و شایعاتی پیرامون طوفان اخیر در این کشور و وضعیت مرزهای مشترک با افغانستان است./yjc

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز