یک رکورد جهانی دیگر برای ایران

اخبار ورزشیتورکمن نیوز–  سهراب مرادی ملی پوش دسته ۹۴ کیلوگرم کشورمان با مجموع ۴۱۳ کیلوگرم در رقابتهای وزنه برداری بازی های داخل سالن آسیا موفق به کسب مدال طلا شد.

moradi 2m 300x203 - سهراب مرادی مدال طلا کسب کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ورزشی تورکمن،  در ششمین روز از رقابتهای وزنه برداری پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا در سالن المپیک شهر عشق آباد ترکمنستان راس ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه، رقابت دسته ۹۴ کیلوگرم گروه (A) آغاز شد.

در این وزن سهراب مرادی ملی پوش کشورمان ۹ وزنه بردار (“سوبیروف” از ازبکستان، “کیم” از کره جنوبی، “گلشکو” از قزاقستان، “هائولیو” از چین، “الباخ” از قطر، “رمضانف” از ترکمنستان، “عثمان” از پاکستان، “استیون کاری” از پاپوآ گینه نو، “سیااوسی” از جزیره ساموا) را در این وزن پیش رو داشت.

حرکت یکضرب:

مرادی در حرکت یکضرب هر سه وزنه درخواستی خود ۱۷۶، ۱۸۱ و ۱۸۵ کیلوگرم را به راحتی مهار کرد. “فرخودبک سوبیروف” وزنه بردار ازبکستانی در حرکت یکضرب فاصله نزدیکی با سهراب داشت و با ثبت وزنه ۱۸۱ کیلوگرم در جایگاه دوم ایستاد. “هائو لیو” از چین با ۱۷۶ کیلوگرم در جایگاه سوم ایستاد.

حرکت دوضرب و مجموع: سهراب مرادی در حرکت دوضرب گروه (A) دسته ۹۴ کیلوگرم آخرین وزنه برداری بود که روی تخته آمد تا سه وزنه خود را مهار کند ولی در نخستین مرتبه نتوانست وزنه ۲۲۰ کیلویی را بالای سر برد، در دومین مرتبه این وزنه را بالای سر برد و مدال طلای رقابتهای وزنه برداری بازی های داخل سالن بازی های داخل سالن آسیا در عشق آباد ترکمنستان بدست آورد.

در سومین حرکت دوضرب نیز وزنه ۲۲۸ کیلویی را بالای سر برد تا با مجموع ۴۱۳ کیلوگرم پس از ۱۳ سال رکورد “آکاکیوس کاخیاسویلیس” یونانی را به میزان یک کیلوگرم را ارتقاء داد.

 

گردآوری: گروه خبر ترکمن نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: مهر

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۳۸

۰۲ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

3174

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک