امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    7026

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:58 | ۰۵ آذر ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Home 1 5Az 300x171 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمانسبک زندگی-تورکمن‌نیوز- با به زبان آوردن «سنگر قیامت» بسیاری از افراد اتاقی بتونی پر از تختخواب مسافرتی و مقدار زیادی غذاهای کنسروی را تصور خواهند کرد. این روزها شاید به اندازه دوران جنگ سرد، ترس از نابودی جهانی حس شود اما پناهگاه‌های فوق امنیتی امروزی تفاوت چندانی با سنگرهایی که در آن دوران برای در امان ماندن از جنگ اتمی ساخته می‌شد نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران،  به نقل از روزیاتو، شرکت‌هایی در سراسر جهان با درخواست‌های رو به افزایشی برای ساخت سازه‌هایی که از ساکنان آن در برابر هر خطری محافظت می‌کند روبرو شده‌اند، سازه‌هایی که زندگی افراد را در صورت هر گونه فاجعه ی بزرگی مانند برخورد شهاب سنگ، بیماری جهانی یا جنگ جهانی سوم نجات خواهد داد و در کنار آن نیز امکانات مجللی برای ساکنان خود فراهم می‌کنند.

Home 2 5Az 300x169 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

رابرت ویچینو که موسس یک شرکت ساختمانی بوده و در سراسر جهان مشتریانی برای ساخت چنین پناهگاه‌هایی دارد در این باره می‌گوید:” پناهگاه‌های پدران و پدربزرگ‌های ما خیلی راحت نبودند. بسیار غم زده بودند و از فلز ساخته می‌شدند و شبیه کشتی یا تجهیزات نظامی بودند. و واقعیت این است که انسان نمی‌تواند برای مدت زیادی در درون این فضای بدون تجمل و ناخوشایند برای مدت زیادی دوام بیاورد”.

تقاضای آخرالزمانی

Home 3 5Az 300x201 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

بسیاری از شخصیت‌های برجسته بین‌المللی مانند سرمایه‌داران بزرگ، ستارگان ورزشی و سینمایی و فعالان سرشناس عرصه تکنولوژی طراحی پناهگاه‌های مخفی خود را بر عهده گرفته اند که در صورت بروز خطری جهانی خانواده و کارکنان خود را در آن جا مستقر کنند. برای نمونه شایعه شده که بیل گیتس در درون هر کدام از املاک خود یک یا چند پناهگاه خاص ساخته است. گری لینچ، مدیر شرکتی ساختمانی در تگزاس گفته است که در سال گذشته تعداد مشتریانی که برای پناهگاه‌های زیرزمینی بسیار پیشرفته آن‌ها درخواست داده اند در مقایسه با سال ۲۰۱۵ افزایش ۷۰۰ درصدی داشته است و مقدار فروش در این کمپانی تنها از زمان آغاز به کار رییس جمهور جدید ایالات متحده سه برابر شده است.

Home 4 5Az 300x225 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

پناهگاه های فولادی این شرکت که برای دوام چند صد ساله ساخته شده اند می توانند غذای دستکم یک سال هر نفر از ساکنین را در خود جای داده و در مقابل زلزله نیز مقاوم هستند. با این وجود در حالی که برخی برای فرار از آخرالزمان دست به ساخت پناهگاه‌های زیرزمینی زده اند برخی دیگر می‌خواهند اجتماعاتی را تشکیل دهند که در مواجهه با آخرالزمان شباهت بیشتری با دنیای واقعی داشته باشد. توسعه دهندگان پناهگاه‌های عمومی معمولاً پناهگاه‌ها و سیلوهای محل پرتاب موشکی که توسط ارتش ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی در دوران جنگ سرد ساخته شده را با تغییراتی که در آن‌ها ایجاد می‌کنند به پناهگاه‌هایی امروزی برای تعداد قابل توجهی جمعیت تبدیل می‌کنند.

Home 5 5Az 300x154 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

این سازه‌های بازسازی شده که ساخت هر کدام از آن‌ها به طور کامل در روزگار کنونی میلیون‌ها دلار هزینه در بر خواهد داشت می توانند در برابر حمله اتمی مقاومت کرده و با سیستم تولید برق، سیستم‌های تصفیه آب، فیلترهای هوای هسته ای-بیولوژیکی-شیمیایی و درب های ضد انفجار مجهز شده اند. بسیاری از آن ها به اندازه ی یک سال یا حتی بیشتر مصرف ساکنان خود مواد غذایی ذخیره کرده اند و برخی دیگر نیز دارای باغچه های هیدروفونیک هستند که از آن ها برای تامین بخشی از مایحتاج غذایی ساکنان استفاده می‌شود. همچنین ساکنان این پناهگاه‌ها استراتژی‌ها و آموزش هایی را دریافت خواهند کرد که برای زنده ماندن در درازمدت ضروری خواهد بود. برخی از این ساکنان این پناهگاه‌ها نیز دارای پزشک و معلم و حتی مهندس هستند.

کشتی نوح مدرن

Home 6 5Az 300x201 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

یکی از این سازه ها که توسط کمپانی ویووس ساخته شده و «Vivos xPoint» نام دارد در نزدیکی بلک هیلز در داکوتای جنوبی قرار داشته و از ۵۷۵ پناهگاه نظامی که تا سال ۱۹۶۷ محل انبار مقادیر زیادی مهمات و تسلیحات نظامی بوده قرار گرفته است. این سازه اخیراً بازسازی شده و می تواند ۵٫۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و نمای داخلی هر سنگر توسط خریداران طراحی شده که بین ۲۵ تا ۲۰۰ هزار دلار هزینه در بر داشته است. میزان هزینه به این که بخواهید فضایی مینیمالیستی یا یک خانه بزرگ در مقیاس واقعی و معمولی داشته باشید متفاوت خواهد بود. این سازه بزرگ تمامی تسهیلات عمومی یک شهر کوچک مانند سالن سینما، کلاس های درسف باغ های هیدروفونیک، کلینیک درمانی، سونا و یک باشگاه ورزشی را خواهد داشت.

Home 7 5Az 300x200 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

برای مشتریانی که دنبال چیزی بسیار مدرن تر و مجلل تر باشند، این کمپانی سازه ای به نام «Vivos Europa One» را پیشنهاد می دهد که به ان لقب «کشتی نوح مدرن» داده اند و در واقع سازه ای بزرگ در آلمان بوده که در دوران جنگ سرد به عنوان محل نگهداری سلاح و مهمات مورد استفاده قرار می گرفته است. ساختار این سازه که در واقع در درون یک رشته سنگ یک تکه کنده کاری شده است دارای ۳۴ محل اقامت خصوصی بوده که کمترین مساحت هر یک از آن ها از ۲۳۳ متر مربع شروع شده و می توان آن را به دو برابر نیز رساند. هر یک از این پناهگاه ها به صورت خالی در اختیار خریدار قرار گرفته و وی می تواند به سلیقه و اختیار خود آن را تزیین و تجهیز نماید.

Home 8 5Az 300x200 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

ویچینو این پناهگاه‌ها را به قایق‌های تفریحی زیرزمینی تشبیه کرده و گفته که بسیاری از مشتریان، طراحی و ساخت این پناهگاه‌ها را به سازندگان و طراحان قایق‌های تفریحی خود سپرده اند. هر یک از این سازه‌های زیرزمینی عظیم دارای یک سیستم ریلی حمل و نقل بوده که نقل و انتقال ساکنان را ممکن می سازد و با استفاده از این سیستم آن‌ها می توانند به رستوران‌ها، سینما، کافی شاپ‌ها، استخر و سالن‌های بازی و سرگرمی مجموعه بروند. در واقع در این مجموعه‌ها هر تسهیلاتی که در خانه وجود دارد و تعدادی از تسهیلاتی که تنها در خارج از خانه به آن‌ها دسترسی دارید گنجانده شده است.

خانه‌های مقاوم در برابر حمله اتمی

Home 3 5Az 300x201 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

لری‌ هال از کمپانی Survival Condo در کانزاس سیتی با تغییر کاربری سیلوهای محل استقرار موشک متروکه که توسط مهندسین نظامی ارتش ایالات متحده برای نگهداری از کلاهک‌های هسته‌ای در اوایل دهه ی ۱۹۶۰ ساخته شده، آن را به پناهگاهی برای روزهای شبه آخرالزمانی تبدیل کرده است. وی در این باره می گوید:” مشتریان ما خانه ای را می‌خرند که علاوه بر داشتن یک خانه لوکس دوم می توانند یک پناهگاه مقاوم در برابر حملات اتمی را نیز داشته باشند. این ویژگی به مشتریان ما این امکان را می‌دهد که در یک حوزه ی امیدوار کننده و با آینده روشن سرمایه گذاری کنند که هزینه ی زیادی را نیز در بر نخواهد داشت.

Home 9 5Az 300x195 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

این سازه ویژگی‌های متفاوتی نیز دارد از اتاق‌های یک طبقه ای ۸۷ متر مربعی تا پنتهاوس‌های ۳۳۵ متر مربعی که قیمت آن از ۴٫۵ میلیون دلار آغاز خواهد شد. صاحبان این خانه ها در هر زمانی به آن‌ها دسترسی خواهند داشت، چه این که یک فاجعه جهانی رخ داده باشد و چه بخواهند همین حالا از زندگی روی زمین خلاص شوند. این مرکز همچنین دارای استخر، فروشگاه بزرگ،سینما و کتابخانه است. حتی برای زندگی در این مجموعه قوانین خاصی تعیین شده است که در صورت بروز اتفاقی ناخوشایند در سطح جهانی، هر کدام از ساکنان باید به طور متوسط ۴ روز در هفته را کار کنند.

زندگی تجملاتی دراز مدت

Home 10 5Az 300x163 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

اگر بخواهید روزهای پایانی را در تنهایی یا تنها با تعداد خاصی از خانواده‌ها یا دوستانتان بگذرانید باید به سراغ «The Oppidum» رد جمهوری چک بروید که به بزرگ‌ترین پناهگاه میلیاردرهای جهان معروف شده است. ساخت این مجموعه فوق امنیتی توسط گروهی مشترک از مهندسان اهل چکسلواکی و اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۸۴ آغاز شده و پس از ۱۰ سال به پایان رسید. این مجموعه اکنون دارای ساختمان‌های روی زمین و یک فضای بزرگ ۷٫۱۶۰ متر مربعی در زیر زمین است.

Home 11 5Az 300x150 - سنگرهایی برای میلیاردرها؛ آماده شدن یک درصد از مردم جهان برای آخرالزمان

در حالی که هر یک از خریداران می تواند خانه ی خود را به سلیقه ی خود تزیین کرده و حتی تغییر دهد، ساختارهای اولیه شامل یک باغ زیرزمینی، استخر شنا، سونا، سینما و یک سالن برای برگزاری مهمانی است. در حالی که بسیاری ساخت چنین مجموعه هایی را با این همه تجهیزات لوکس غیرضروری می بینند اما سازندگان اصرار دارند که وجود چنین سازه‌هایی برای نجات نسل بشر حیاتی خواهد بود. ویچینو در این باره می گوید:” این پناهگاه ها درازمدت هستند، یک سال و شاید بیشتر. بهتر است که برای سکونت راحت باشند”.

گردآوری: گروه خبری تورکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز