امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

شهردار گفت: ایجاد درآمد پایدار اولویت فعالیت 4 ساله ما بود

سنددار کردن زمین‌های اینچه‌برون افتخار شهرداری است

Bahman Mehrvarz TN 300x173 - سنددار کردن زمین‌های اینچه‌برون افتخار شهرداری استاخبار اینچه برون – تورکمن‌نیوز – شهردار اینچه‌برون با اشاره به اینکه در طی دوره مدیریت وی خدمات بسیاری به مردم ارائه شده است، گفت: ایجاد درآمد پایدار و سنددار کردن زمین‌های مردم بزرگترین افتخار شهرداری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، بهمن مهرورز در مراسم تحلیف اعضای شورای شهر اینچه‌برون که با حضور مسوولان و مقامات شهرستان گنبدکاووس برگزار شد با اشاره به اینکه در یک شهر شهرداری کالبد و مردم روح شهر هستند، اظهار کرد: برای سرحال ماندن و با نشاط بودن شهر باید به روح آن رسیدگی و توجه کرد و به همین دیلیل است که در شهر اینچه‌برون مردم در کانون توجه ما خادمان بودند.
وی با بیان اینکه در طول چهار سال گذشته تنها سه نفر برای دریافت تخفیف عوارض به شهرداری اینچه‌برون مراجعه کردند، افزود: از همان ابتدای ورود به شهرداری تلاش کردیم با کاهش میزان عوارض شهرداری و افزایش درآمد از طرق مختلف دیگر مردمی را که عموما کشاورز بوده و از تمکن مالی بالایی برخوردار نیستند تحت فشار قرار ندهیم.
شهردار اینچه‌برون با تاکید بر اینکه شهرداری را به سمت درآمدهای پایدار هدایت کردیم، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه به ویژه کشاورزی، گمرک و شیلات تلاش کردیم با فعالیت‌هایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی ضمن ایجاد اشتغال درآمدهای پایداری را نیز برای شهرداری اینچه‌برون ایجاد کنیم.
مهرورز با اشاره به اینکه مدیریت مبادی ورودی گمرک را با همکاری اداره کل گمرک بر عهده گرفتیم، ادامه داد: این موضوع موجب شد ضمن ایجاد یک درآمد خوب به صورت ماهیانه برای شهرداری، برای ۱۰ نفر از جوانان جویای کار نیز اشتغال ایجاد کنیم.
وی احداث جایگاه سی‌ان‌جی در شهر اینچه‌برون را نیز با هدف ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای شهرداری یکی از اقدامات مفید شهرداری در چهار سال گذشته دانست و تصریح کرد: با وجود اینکه در محدوده وظایف شهرداری ورود به عرصه مدیریت منابع آب نبود، با حضور جدی در این عرصه ضمن مدیریت منابع آب در منطقه توانستیم شرایط فعالیت آبخیزداری را در اینچه‌برون به شکل بسیار مطلوبی ایجاد کنیم.
شهردار اینچه‌برون با اشاره به اینکه چهار سال قبل شهرداری با اشتغال ۱۵ نفر در همه حوزه‌های اداری و خدماتی کار خود را آغاز کرد، گفت: امروز شهرداری با مجموعه ۴۰ نفری دارای اشتغال پایدار رو‌به‌روست که با فعالیت تخصصی در حوزه مربوطه برای شهرداری درآمدزایی نیز می‌کنند.
مهررورز در تشریح خدمات شهرداری اینچه‌برون در طی چهارسال گذشته، اضافه کرد: احیای پارک دو هکتاری اینچه‌برون، آسفالت ۱۲ خیابان اصلی و کوچه‌های منتهی به آنها، چراغانی و تجهیز تمامی پیاده‌روها، برگزاری ده‌ها مراسم ملی و مذهبی، بازسازی میدان اصلی شهر به نام مختومقلی فراغی، تعریض و بازسازی خیابان اصلی شهر و نامگذاری به نام خیابان خرمشهر از مهم‌ترین اقدامات شهرداری اینچه‌برون است.
وی با بیان اینکه تصویب طرح جامع و ساماندهی شهر اینچه‌برون یکی از افتخارات بزرگ شهرداری در این دوره است، تاکید کرد: در این دوره با هماهنگی و همکاری بنیاد مستضعفان و برخی از دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی شهرستان گنبدکاووس توانستیم موضوع سنددار شدن زمین‌های اینچه‌برون را به مرحله مطلوبی برسانیم.
شهردار اینچه‌برون با اشاره به اینکه موضوع آتش‌سوزی و نیازمندی این شهر به مرکز خدمات آتش‌نشانی در شهرستان را یکی از اولویت‌های شهرداری در دوره چهارم شورای اسلامی شهر دانست و گفت: با توجه به اینکه در منطقه اینچه‌برون علاوه بر رخدادهای مرتبط با آتش‌نشانی در منازل و اماکن تجاری و عمومی در فصول گرم زمین‌های کشاورزی دچار حریق می‌شوند الزام به ساخت ایستگاه آتش‌نشانی مضاعف شده که عملیات اجرایی این ایستگاه با کمک شورای اسلامی شهر با پیشرفت ۸۰ درصدی رو‌به‌رو شده است.
وی از ذخیره‌سازی چندین میلیارد ریال پول در حساب شهرداری برای دوره جدید از محل درآمدهای جدید در ماه‌های اخیر خبر داد و افزود: درآمدهای شهرداری اینچه‌برون در سال ۱۳۹۲ برابر با ۵ میلیارد ریال بود اما در حال حاضر این درآمدها بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال شده است.
شهردار اینچه‌برون دریافت مجوز ایجاد مرکز خدمات رفاهی در این شهر را نیز یکی از اقدامات اخیر شهرداری دانست که در دوره جدید باید پیگیری شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم در این سال‌ها توانسته باشیم خدمات خوبی را به مردم شریف اینچه‌برون ارائه کرده و مورد دعای خیر آنها قرار گرفته باشیم.

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: خبرگزاری فارس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز