امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    46045

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:27 | ۰۲ اسفند ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

سفیر تدبیر 300x200 - سفیر تدبیر !یادداشت-ترکمن نیوز-  همه میدانیم که انتخاب خانم حمیرا ریگی به عنوان سفیرایران یک اتفاق نبود، محصول یک عقلانیت و یک فرایند بود که منجربه انتصاب وی به عنوان سفیرایران درکشوربرونئی شد.

همه میدانیم که انتخاب خانم حمیرا ریگی به عنوان سفیرایران یک اتفاق نبود، محصول یک عقلانیت و یک فرایند بود که منجر به انتصاب وی، به عنوان سفیرایران درکشور برونئی شد. این امردر سخنان خانم ریگی در تقدیراز نقش علی یونسی کاملا هویدا بود. انتخاب ریگی از میان قوم بلوچ و اهل سنت شرق کشور حاصل یک تدبیر بود.
اهل تسنن  بعد از انقلاب در وزارت امورخارجه بویژه در سطح سفیر حضور نداشته اند . اولین بار بعد از انقلاب در دولت یازدهم یک نفر از اهل سنت غرب کشور و اینک برای بار دوم در دولت دوازدهم یک نفر از میان بانوان اهل سنت بلوچ به عنوان سفیر ایران عازم ماموریت می شود.
تدبیر دولت در انتخاب ریگی ؛ برای حفظ منافع ملی ؛ همبستگی  اجتماعی ؛ حرکت به سمت عدالت جنسیتی و گام عملی برای وحدت بود.
حضور پرشکوه اقشار مختلف اعم از رسانه ها ؛ هنرمندان و مسئولان عالی دولتی در مراسم نکوداشت اولین سفیر زن از اهل سنت پیام رسایی در حمایت از اقدام مدبرانه دولت در انتخاب این بانوی شایسته داشت.
سخنان برخی از سخنرانان وهنرمندان در حمایت از اقدام دولت در انتخاب سرکار خانم ریگی نشان داد که جامعه تشنه این نوع تدابیر شایسته ؛ پرمنفعت و کم هزینه است. یکی از بانوان هنرمند و سرشناس کشورمان دراین نشست ضمن اعلام انزجار از تروریسم با بیان رسایی از انتخاب یک زن از محروم ترین مناطق ایران که به مدارج عالی رسیده ابراز خوشحالی نمود.
این مواضع بیانگر آن است که اقدامات مثبت دولت در رفع تبعیض ها , رفع محرومیت های اجتماعی و جنسیتی به خوبی در سخن هنرمندان هویدا و بر زبان آنان جاری می شود و از دید هنرمندانه آنان دور نمی ماند.
عدالت اجتماعی و ایجاد برابری فرصت ها برای همه اقوام ایرانی  که از اهداف و رسالت انقلاب بوده است با این قبیل انتصاب ها تا حدودی محقق می شود. امیدوارم این مسیربا بکارگیری افراد بیشتری از اقوام ایرانی و اهل سنت در پستهای ملی دراین دولت ودولت های بعدی به یک امرعادی تبدیل شود.
شایستگانی که توانایی لازم را برای مدیریتهای کلان درکشور دارند باید مانند خانم ریگی فارغ از دغدغه های قومی و مذهبی امیدوار باشند که میتوانند به آن مناصب دست یابند.
انتصاب خانم ریگی و دکترصالح ادیبی ی به عنوان سفیران ایران نشان داد که دولت تدبیروامید اراده لازم را برای بکارگیری شایستگان اهل سنت دارد و امید است این چرخه انتخاب با انتصا بشایستگانی دیگربه عنوان سفیرو سایرسمتهای عالی رتبه درکشورتکمیل گردد.

علی باقریان/انسجام ملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز