امروز : پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

300x187 - سفر هیأت ترکمنستانی برای بزرگداشت تولد مخدومقلی فراغی به گلستانترکمن نیوز:  رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه درگلستان گفت: در آستانه ۲۹۰ سالگرد تولد شاعر مخدومقلی فراغی قرار داریم و یک هیأت عالی‌ رتبه ۴۰ نفره از ترکمنستان برای بزرگداشت این شاعر بزرگ به گلستان سفر می کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ذوالفقار امیرشاهی در گفت وگو با ایلنای گلستان اظهارکرد: درآستانه ۲۹۰ سالگرد تولد مخدومقلی فراغی قرار داریم و این مراسم در روز ۲۸ اردیبهشت با حضور اقوام مختلف مردم استان و یک هیأت بلند پایه از کشور ترکنمستان برگزار می شود.

وی ادامه داد: این هیأت بلند پایه ۴۰ نفره به ریاست معاون وزیر فرهنگ ،تعدادی ازنمایندگان مجلس، بزرگان، شیوخ، وابسته فرهنگی و اجتماعی، علمای دینی ترکمنستان وارد گلستان خواهند شد.

ذوالفقار امیرشاهی بیان کرد: دراین مراسم سفیر ترکمنستان درتهران، سرکنسول ترکمنستان در مشهد و نیز سرکنسول قزاقستان در گرگان حضور دارند. مقدمات و بستر تمام کارها برای این مراسم فراهم شده است.

دستیار امور بین الملل استاندار گلستان افزود: مخدومقلی فراغی در بین مردم ایران،آسیای مرکزی وترکمنستان از احترام و جایگاه خاصی برخوردار است و ما در کشوری با فرهنگ،کهن وتاریخ بسیار غنی زندگی می کنیم که مخدومقلی فراغی شاعر ترکمن ایرانی بخشی از تاریخ بزرگ ملت ایران است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز