امروز : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۴,۲۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

تپه حق شناس 300x135 - سفر استاندار گلستان و مصوبات آن در شهرستان مراوه‌تپهتورکمن نیوز سفر ۲ روزه دکتر هادی حق شناس از شامگاه روز جمعه ۱۰ آبان ماه ۹۸ آعاز گردید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس به محض ورود به شهر مراوه تپه مرکز این شهرستان، جهت اطلاع از اقدامات شورای شهر و شهرداری ضمن بازدید از سطح شهر، با حضور در آتش نشانی با پرسنل آن واحد دیدار و گفتگو نمود.
حق شناس از ساعات اولیه روز ۱۱ آبان نیز برنامه کاری خود را به بازدید سرزوه اختصاص داده و در اداره راهداری و خدمات جاده ای، بنیاد مسکن، شهرداری و مجتمع آموزشی شبانه روزی دخترانه شهر مراوه اختصاص داده با پرسنل ادارات فوق و دانش آموزان اموزشگاه یاد شده به گفتگو پرداخت.
وی ادامه برنامه خود را از روستای قره آقاچلی بخش مرکزی مراوه تپه بصورت رسمی جهت دیدار با خانواده های جانباختگان حادثه تصادف مینی بوس ۳۰ شهریور ۹۸ که منجر به فوت و مصدومیت ۳۱ نفر از اهالی آن روستا شده بود اختصاص داد.
حق شناس در این دیدار ضمن مساعدت مالی به همه مصدومان ( مساعدت کمیته امداد امام خمینی ره گلستان ) به خانواده ای که ۹ نفر از اعضای خانواده اش را ازدست داده بودقول احداث یک واحد مسکونی را داده و مقرر شد که با مساعدت بنیاد مسکن‌انقلاب اسلامی گلستان ، ساختمان مربوطه در دهه فجر به خانواده فوق تحویل گردد.
برنامه بعدی استاندار گلستان حضور در دبستان ( کمینه ، یکی ازشعرای شهیر ترکمن) و اهدای کیف و لوازم التحریر اهدایی شرکت همراه اولبه دانش آموزان این آموزشگاه و ۱۴۱۰ نفر از دانش آموزان سطح شهرستان بود.
شورای اداری شهرستان به ریاست استاندار گلستان تشکیل و ۱۰ دستور کار مفیدبرای رفع مشکلات و توسعه این شهرستان مرزی مصوبات زیر را به ارمغان داشت :
بررسی وضعیت استقرار ادارات، تعیین تکلیف روستای طرح کوچ کاسه سد چایلی، تعیین تکلیف روستای طرح جابجایی سیل ۸۴ بخش گلیداغ، جبران خسارات سیل در بخش های مسکونی، کشاورزی ، زیرساخت ها،تعیین تکلیف مدارس مختلط دخترانه و پسرانه، بررسی وضعیت برخورداری شهرستان از امکانات آب ،برق، گاز ، ومخابرات وراه، ساماندهی ارامگاه مختومقلی فراغی ، پیشرفت فیزیکی بیمارستان ۶۴ تختخوابی و تکمیل مرکز جامع سلامت شهری مراوه و نوسازی اورژانس ۱۱۵، بهبود وضعیت اشتغال شهرستان و استقرار صنایع تبدیلی.
لازم به یادآوری میباشد که در این جلسه مهندس امیر محمد غراوی معاون عمرانی و خانم امامی معاون توسعه منابع انسانی استاندار گلستان ، مهندس شهرام‌غراوی نماینده شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی و دکتر عزیزی نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی و ۱۵ تن از مدیران کل دستگاههای اجرایی گلستان حضور داشتند.
حق شناس بعداز پایان جلسه شورای اداری جهت افتتاح درمحل احداث اولین استخر سرپوشیده مراوتپه که با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی انجام شده بود حضور یافته و با حضور وی به بهره برداری رسید.
دیدار با خانواده شهید برهانی برنامه بعدی دکتر حق شناس بود.
افتتاح مدرسه دو کلاسه احداثی با مشارکت خیرین در روستای یکه توت بالا بخش مرکزی مراوه تپه (برچیده شدن آخرین مدرسه خشتی و گلی) نیز از دیگر برنامه وی بود
آخرین برنامه حضور استاندار گلستان در شهرستان مراوه تپه نیز، افتتاح واحد مسکونی احداثی تخریب شده در سیل اخیر در روستای الله نور بخش مرکزی مراوه تپه بود.

 

گزارش از: عطا خانی
خبرنگار تورکمن نیوز در شرق گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز