13991204000107 Test PhotoN 150x150 - سرمایه‌گذاری 145 میلیون یورویی فرانسه در ازبکستانترکمن نیوز: دولت فرانسه برای اجرای طرح بازسازی سیستم آب‌رسانی شهر «تاشکند» پایتخت ازبکستان معادل ۱۴۵ میلیون یورو اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «سردار عمرزاق اف» معاون نخست وزیر، وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان با هیئت شرکت SUEZ International فرانسه به سرپرستی «اریک گبالی» معاون اجرایی این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار اجرای طرح‌های مدرن و توسعه سیستم آب‌رسانی در شهرهای «تاشکند» و «سمرقند» بررسی شد.

معاون اجرای شرکت فرانسوی اعلام کرد این کشور برای اجرای طرح بازسازی سیستم آب‌رسانی شهر تاشکند معادل ۱۴۵ میلیون یورو اختصاص داده است.

طرفین همچنین مسائل موجود و گام‌های بعدی برای تسریع تدوین اسناد طرح و اجرای عملی طرح را بررسی کردند.

گبالی در این دیدار، همکاری در اجرای طرح‌های اجتماعی در ازبکستان اشاره کرد که یکی از آنها تامین مدارس متوسطه جمهوری «قره قلپاقستان»، استان‌های «بخارا» و «قشقه دریا» با آب شیرین است.

طرف فرانسه همچنین آمادگی خود را برای اجرای برنامه‌های توسعه و مدرنیزه جامع سیستم آب‌رسانی شهرها و اماکن مسکونی در روستاها از طریق اعزام هیئت‌های فنی به این کشور اعلام کرد.

طرف ازبکی در پایان این دیدار اعلام کرد که در حل و فصل تمام مسائل موجود مبنی بر اجرای طرح‌ها در ازبکستان به طرف فرانسه کمک‌های لازم را ارائه می‌دهد.

فرانسه یکی از مهمترین همکاری بازرگانی ازبکستان در اروپا است و هم اکنون در ازبکستان ۱۶ شرکت با سرمایه گذاران فرانسه فعالیت می‌کنند.

فرانسه استقلال ازبکستان‌ را در تاریخ ۳ ژانویه سال ۱۹۹۲ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۱ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز

منبع: فارس

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۰

۰۴ اسفند ۱۳۹۹

کد خبر :

90623

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک