امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

Farmandari 23E 3 300x202 - سرانه بودجه شهرداری گنبد کاووس روی خط فقر استاخبار گنبد کاووس – تورکمن نيوز – شهردار گنبدکاووس با اشاره به بودجه ۶۱ میلیارد تومانی شهرداری گنبدکاووس، گفت: میانگین سرانه بودجه شهرداری گنبدکاووس به ازای هر نفر, ۳۰۰ هزار تومان است که براساس ارزیابی‌ها, گنبدکاووس روی خط فقر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, منصور طعنه گنبدی, در نخستین جلسه راهبردی چند جانبه صنعت ساختمان انبوه سازان گنبدکاووس اظهار داشت: درآمد شهرداری گنبدکاووس از محل صدور پروانه ساختمان ناچیز است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده, در سال 97 ,میانگین سرانه بودجه شهرداری به ازای هر نفر از 300 هزار تومان به 360 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در سال 95, تعداد 551 فقره با 291 هزار متر مربع پروانه ساختمان صادر شده و در سال جاری تا پایان بهمن ماه, 418 فقره با 182 هزار متر مربع پروانه صادر شده که اگر خوشبینانه در نظر بگیریم باز هم به میزان سال 95 نخواهیم رسید، در صورتی که, در سال 92 و 93 ,650 هزار متر مربع پروانه ساختمان صادر شده است.

Farmandari 23E 1 300x186 - سرانه بودجه شهرداری گنبد کاووس روی خط فقر است

شهردار گنبدکاووس تصریح کرد:دفترچه عوارض شهرداری در سال 97 به صورت سیستمی انجام خواهد شد تا هیچ گونه سوء استفاده‌ای انجام نشود.

طعنه گنبدی تاکید کرد: وسعت شهر گنبدکاووس 2 هزارو 800 هکتار است که 500 هکتار آن بافت فرسوده بوده و توسط شهرداری, راه و شهرسازی, و شرکت عمران و بهسازی کشور, واحدهای مسکونی که در بافت فرسوده قرار دارند, از 50 درصد تخفیفات عمرانی, ساختمانی برخوردار هستند.

وی یادآور شد: براساس این تخفیفات, در طرح تفصیلی با تراکم بالای 18 متر یک طبقه مازاد و بالای 22 متر 2 طبقه مازاد مجوز گرفتیم.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز