امروز : سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ostandar 29o 1 300x169 - ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان استگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان ضمن تاکید شناسایی نقاط پرحادثه استان،اظهار کرد:ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای گلستان و کاهش تصادفات جاده‌ای باید در اولویت کار سال۹۷ کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل استان باشد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی استانداری، دکتر سید مناف هاشمی در دومین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان تصریح کرد:باتوجه به اقدامات انجام شده جهت ارتقاء ایمنی در محورهای مواصلاتی استان، ضرورت حذف نقاط اصلاح شده و شناسایی نقاط پرحادثه و بطور کلی به روز رسانی باید در دستور کار دستگاههای متولی قرار گیرد.
وی یکی از دغدغه‌های مهم استان را ایمنی در راه‌ها برشمرد و افزود: تجاوز به چپ ، سبقت غیرمجاز ، عدم رعایت حق تقدم ، نقص فنی سیستم روشنائی جزو مهمترین تخلفات صورت پذیرفته در سطح راههای استان می باشد.
استاندار گلستان با تاکید بر آموزش و ارتقاء ایمنی راه های استان گفت: حضور موثر در مدارس ، آموزش موتورسواران ، آموزش رانندگان حمل و نقل عمومی و مدیران فنی ، بهره گیری از امکانات رسانه ای ، بروز رسانی نقاط حادثه خیز ، آشکار سازی نقاط حادثه خیز ، پیگیری برای ایمن سازی و رفع نواقص جاده ای و…. در دستور کار سال جاری اعضای کمیسیون ایمنی راههای استان قرارگیرد.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه ۴۸ نقطه پر خطر و حادثه خیز در استان وجود دارد یاد آور شد: نقاط حادثه‌ خیز جاده‌ای گلستان در سال ۹۷ ساماندهی شده و کاهش تصادفات جاده‌ای نیز از برنامه های اولویت دار کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل استان گلستان می باشد.
وی گلستان را جزو استانهای حادثه خیز کشور برشمرد و افزود: شکل ترافیک عبوری استان نیز به دلیل حجم بالای ترافیک وسایل کشاورزی و موتور سیکلت در فصول مختلف سال با استان های دیگر متفاوت است.
استاندار گلستان فرهنگ جابه جایی بار و مسافر را یکی از دغدغه ها و مشکلات رانندگی این استان بیان کرد و یادآور شد: برای ارتقای فرهنگ تردد و رانندگی نیازمند اجرای برنامه های موثر از سوی مسئولان زیربط است.
استاندار گلستان با بیان اینکه حجم ترافیک در محورهای مواصلاتی استان دو برابر میانگین کشوری است،خاطرنشان کرد: با هدف کاهش شمار تصادفات این کمیسیون در حال بررسی، تجزیه و تحلیل عوامل اصلی تصادف منجر به مرگ در سطح استان است که با تکمیل آن اقدامات لازم در جهت کاهش روند تصادفات با کمک از وزارت متبوع و دستگاه‌های متولی استان صورت می گیرد.
دکتر هاشمی در پایان عدم توجه به جلو،عدم رعایت حق تقدم و سرعت زیاد را سه عامل مهم در بروز تصادفات دانست.
در این جلسه هر یک از دستگاههای عضو، برنامه و طرح های خود را جهت کاهش تصادفات جاده‌ای تشریح کردند.
اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز