امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

آق آتابای 300x300 - ساخت و ساز در تپه‌های ثبت ملی میراث فرهنگی غیرمجاز استترکمن نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس گفت: در صورت ثبت ملی تپه‌های باستانی میراث فرهنگی امکان ساخت و ساز در آن مکان مجاز نیست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مریم آق آتابای در جلسه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار داشت: در زمان سیل به دلیل اینکه برخی منازل قابلیت سکونت نداشت بنیاد مسکن مجوز ساخت و سازهای منازل مسکونی در تپه‌های باستانی را صادر کرده است که با تصمیم گیری شورای راهبردی کمیته میراث فرهنگی در همان متراژ منزل سابق، مکان تخریبی به عنوان منزل جدید ساخته شود.

آتابای تصریح کرد: با توجه به اینکه مجموعه سوارکاری گنبدکاووس در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید دخل و تصرف در این مجموعه قانونی نمی‌باشد.

بر اساس گزارش: مجموعه سوارکاری گنبدکاووس به علت استقبال دوستداران سواركاری در سال 1340 با هدف برگزاری كورس اسبدوانی و پرورش اسب‌های نژاد تركمن پایه گذاری و در سال 1352بنای آن ساخته شد و همواره میزبان مسابقات و كورس‌های مختلف بوده است.

مجموعه سوارکاری گنبدکاووس 21 فروردین سال 1395 به ثبت ملی رسیده است و از نظر ویژگی معماری نیز در منطقه خاصی بوده و نخستین بنای مجموعه سوارکاری در کل استان گلستان می‌باشد.

این مجموعه دارای 120 هكتار زمین كشاورزی، پاركینگ، فضای سبز، پیست اسبدوانی به مساحت تقریبی 30 هكتار، سوئیت، ویلا، اصطبل زمستانه و تابستانه، جایگاه مسابقات و استخر شنا می‌باشد.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز