امروز : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۰,۳۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Farsh Turkmen 25 Sh 300x200 - ساخت مستند فرش ترکمن با شعار سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عملاخبار گلستان-تورکمن‌نیوز- مستند “فرش ترکمن” با شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، در خصوص اهمیت و جایگاه فرش ترکمن و نقش اساسی در اقتصاد خانواده به مدت ۲۰ دقیقه در سیمای گلستان تهیه و تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار تورکمن، به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گلستان، این برنامه به سفارش سیمای مراکز استان‌ها به تهیه کنندگی و کارگردانی جبار قلی سقلی با هدف ایجاد انگیزه و راهکارهای رونق دوباره بافت فرش ترکمن به دست زنان این مرز و بوم ساخته می‌شود.

مستند فرش ترکمن در قالب نریشن‌خوانی اشاره به این دارد که زن ترکمن با بافت این فرش هم از هنر آبا و اجدادش دفاع می کرد و یکی از صادرات مهم و ارز آور کشور محسوب می شد، اما متاسفانه به دلایلی چند سالی است که این هنر صنعت از رونق افتاده و دیگر مثل گذشته صادر نمی شود و بافنده ی آن هم در هیچ شرایطی حاضر به بافت آن نیست.

صدابرداری آن را سید حسین موسوی تاکامی، گوینده نریشن آتیه بیگم طیار، تدوین رامین روشنی، تصویر بردار و نور پرداز ی آن را حمیدرضا کیوانفر و محمد سقر بر عهده دارند.

 

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع:dpp.irib.ir

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز