امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    108726

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:49 | ۰۵ فروردین ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی 300x203 - ساخت بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی از نیازهای ضروری گنبدکاووس استترکمن نیوز:  نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسریع در آغاز ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گنبد توسط مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  امانقلیچ شادمهر در دیدار با سعید گل فیروزی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: برای ساخت این بیمارستان سال گذشته ردیف بودجه و اعتبار نیز پیش بینی شد اما به سبب تاخیر در تحویل زمین اعتبار آن برگشت خورد.

وی افزود: علاوه بر ضرورت تسریع در ساخت بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی، راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی نیز از دیگر مطالبات مردم گنبدکاووس است که باید مورد توجه و اهتمام متولیان علوم پزشکی گلستان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.

شادمهر اضافه کرد: گنبدکاووس علاوه بر جمعیت ۴۰۰ هزار نفری خود به اهالی شرق گلستان نیز خدمات درمانی و بیمارستانی ارائه می‌کند اما فضاهای درمانی و تجهیزات پزشکی آن مناسب نیست.

وی همچنین گفت: علاوه بر تحصیل تعداد قابل توجهی از دانشجویان گنبدی در رشته پزشکی در مراکز آموزش عالی داخل کشور،حدود ۳۰۰ نفر از دانشجویان این شهرستان در خارج کشور مشغول تحصیل هستند.

امام جمعه گنبدکاووس نیز دراین دیدار گفت: کم توجهی به مطالبه مردم این شهرستان در ساخت بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی و راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی سبب بی‌اعتمادی مردم به مسوولان شده است.

حجت الاسلام محمود ترابی افزود: تحقق این ۲ مطالبه مردم گنبدکاووس سخت و ناشدنی نیست و مسوولان علوم پزشکی گلستان باید هرچه سریعتر شرایط را برای تحقق این مطالبه مردم فراهم نمایند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز دراین نشست گفت: گنبدکاووس از شهرستان‌های محوری در ارائه خدمات درمانی به مردم استان است که احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی از نیازهای آن است.

سعید گل فیروزی افزود: به محض تحویل زمین بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی گنبدکاووس که واگذاری آن در مراحل نهایی است، عملیات اجرایی احداث این پروژه شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: مقدمات راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی در گنبدکاووس نیز با آموزشی شدن چهار بیمارستان این شهرستان در مراحل نهایی است و دانشگاه پیگیر تامین اعتبارات مورد نیاز برای آموزشی شدن این چهار مرکز درمانی با همکاری نیکوکاران است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز