مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان:

زنی هتل جودانی 300x188 - زیرساخت‌های موردنیاز جذب گردشگر در شهرستان گنبدکاووس اجرایی گرددترکمن نیوز: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: در سند آمایش توسعه گردشگری استان گلستان، شهرستان گنبدکاووس جایگاه شاخص در استعدادهای گردشگری، میراثی و صنایع دستی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  احمد تجری در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه هتل ۳ ستاره در شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: زیرساخت‌ها شامل تاسیسات گردشگری با مشارکت بخش خصوصی و بخش دیگری از زیرساخت‌ها محل اعتبارات عمرانی می‌باشد.

تجری تصریح کرد: روز جهانی گردشگری در تقویم جهانی هرسال ۲۷ سپتامبر است، این روز در سال ۲۰۲۰ برابر با ۶ مهر ماه می‌باشد، شعار محوری سال ۹۹ برای هفته گردشگری “گردشگری و توسعه‌ی روستایی” اعلام شده است که یکی از نقاط قوت استان گلستان می‌باشد.

بر اساس گزارش، سازمان جهانی گردشگری با نگاه به پساکرونا برای امسال هم شعاری برگزیده است: «گردشگری، فرصتی برای توسعۀ مناطق روستایی» که از امید این سازمان به رونق دوبارۀ صنعت گردشگری در جهان پس از پشت سر گذاشتن کووید ۱۹ حکایت می‌کند.

عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز بیان داشت: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان گنبدکاووس هتل و زیرساخت‌های گردشگری نیاز مبرم این شهرستان می‌باشد.

نماینده گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دوام و بقای هر ملت و دیار به فرهنگ آن ملت وابسته است.

امان قلیچ شادمهر افزود: شهرستان گنبدکاووس مهد فرهنگ و پایتخت جغرافیایی اسلامی بوده است.

وی بیان داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان گنبدکاووس این شهرستان می‌تواند به عنوان پایلوت اصلی تاریخی کشور و شهر خلاق معرفی گردد.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: به مناسبت هفته گردشگری هتل ۳ ستاره در شهرستان گنبدکاووس با سرمایه گذاری فاطمه جودانی با مبلغ ۶۶ میلیارد و ۵۳۲ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال در ۶ طبقه با اشتغال ۱۴ نفر کلنگ زنی شد.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۰

۱۲ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83649

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک