گلستان را لرزاند 300x225 - زلزله در مرز ایران و ترکمنستانترکمن نیوز:  سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از وقوع زمین لرزه ۵.۲ ریشتری در مرز بین ایران و ترکمنستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی بختیاری در این باره گفت: در ساعت۹:۱۶ امروز زلزله‌ای که به برابر گزارش‌های مقدماتی موسسه ژئوفیزیک ۵.۲ ریشتری بزرگی داشته مرز بین ایران و ترکمنستان در محدوده مراوه تپه را لرزاند.

وی با بیان اینکه این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده است، گفت: کانون این زلزله در ۲۱ کیلومتری مراوه تپه در استان گلستان و ۴۶ کیلومتری کارا کالا در ترکمنستان است.

بختیاری از اعزام نیروهی ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله خبر داد و گفت: سازمان مدیریت بحران کشور هچنین دستگاه های امدادی و خدماتی در این استان را به حالت آماده باش درآورده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد که اطلاعات تکمیلی در مورد این زمین لرزه و خسارات احتمالی ناشی از آن اعلام خواهد شد.

همچنین براساس سازمان اورژانس کشور ضمن اعزام تیم های ارزیاب از استان های گلستان و خراسان شمالی به منطقه زلزله‌زده، اعلام کرد که هفت روستا با جمعیت ۲۴۸۱ نفر تحت تاثیر آن قرار دارند.

کمتر از ۲۰ دقیقه پس از حادثه سازمان اورژانس کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بررسی مناطق تحت تاثیر زمین‌لرزه نشان داد که زلزله در دو شهر گنبد و مراوتپه بدون صدمات جانی و خسارات مالی بوده و در روستای قازان قایه باعث اختلال در خطوط مخابرات شده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۰

۰۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83240

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک