هواشناسی گلستان 1 300x265 - رکورد وقوع دمای حداکثر شکسته شدترکمن نیوز:  مدیر کل هواشناسی استان گلستان گفت: روند بارش باران در دی ماه همچنان کاهشی ولی رکورد وقوع دمای حداکثر شکسته شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نوربخش داداشی در مصاحبه با اصحاب رسانه گفت: بارش اکثر ایستگاههای استان در دی ۹۹ نسبت به متوسط دوره آماری کاهش داشته است.

وی افزود: در دی ماه ۹۹ میانگین بارش استان ۲۹٫۷ میلیمتر بوده است بطوریکه ۲۹ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش بارش رخ داده و این کاهش در اکثر نقاط استان بوده است.

داداشی در ادامه در خصوص بارش استان در دی ماه گفت: بیشترین مقدار بارش در بین ایستگاه های سینوپتیک مربوط به مینودشت به میزان ۸۰٫۲ میلیمتر و کمترین بارش مربوط به بندرترکمن به میزان ۱۸٫۴ میلیمتر اندازه گیری و ثبت شده است.

این مقام مسئول در پایان گفت : در دی ۹۹ متوسط دمای استان ۷٫۱ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۰٫۱ درجه نسبت به متوسط دی ماه کاهش داشته و حداکثر دمای ثبت شده ۳۰٫۰ درجه سانتیگراد در گنبدکاوس در بیست و پنجم دیماه که نسبت به مدت مشابه سال قبل در چنین روزی ۶٫۰ درجه افزایش دما رخ داده و حداقل دمای هوا به مقدار ۴٫۵ – درجه در فرودگاه گرگان به ثبت رسیده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۶

۰۶ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89223

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک