امروز : یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    98439

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:23 | ۱۳ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

انتخاباتی بندرترکمن 300x199 - رونمایی از یک تخلف انتخاباتی!!/ ائتلافی که پنهانی برنامه‌ریزی شد!!ترکمن نیوز – طاهر جانی: بی قانونی، بی قانونی و باز هم بی قانونی تحفه شهردار بندرترکمن برخی و مدافعین وی در شورای شهر به مردمی است که در سایه سکوتی مرموز و در واپسین روزهای دوره پنجم شورا، نظاره گر تلاش های کسانی هستند که میان خود رقابت همه جانبه ای را برای اعمال بی قانونی های جدید جهت جا نماندن از غافله سهم خواهی و سهم دهی در پیش گرفته اند!!

شهردار تراج که ناتوانی اش در ارائه پاسخ به تخلفات انجام شده، سکوت و همراهی معنی دار تایماز ایری و تاج محمد قزل با وی را به همراه داشت، جهت تقدیر شایسته از این دو عضو، راه را برایشان هموار کرده و موافقت خود را با جذب نزدیکان این دو نفر به حمع نیروهای خدماتی شهرداری اعلام داشته است. بنابر شنیده های موثق آمار کارکنان این بخش ظرف مدت چند روز و بدون ملاحظات هیچ یک از قوانین شهرداری از شصت و شش نفر به هفتاد و یک تن افزایش یافت!! حال آنکه بر طبق قانون جذب نیروی کار در شهرداری بدون پشت سرگذاشتن شرایط استخدام قانونی، تن دادن به یک تخلف واضح و آشکار بشمار می رود!!

این در حالی است که شهرداری بندرترکمن در پرداخت حقوق کارکنان این بخش با مشکلاتی عدیده و نبود درآمد پایدار دست و پنج نرم می کند. تایماز ایری که نقش بی بدیلی را در هدر رفت منابع مالی پروژه آسفالت ریزی به خیابان ابوعمار پانزدهم بازی کرده بود، طی چند روز گذشته یکی دیگر از دوستانش را به بدنه فضای سبز شهرداری جذب کرد تا تعهدش در قبال آرای مردم را به حد کمال انجام داده باشد!!!

جالب تر آنکه تاج محمد قزل هم که آب را گل آلود می بیند بیکار ننشسته و داماد خود را به عنوان نگهبان جذب کرده است. اینها اقدامات اعضای شورایی است که به مردم تعهد داده بودند تا به نحو شایسته در خدمت آنها باشند، اما جز آنکه بار مالی اضافی برای بوجه محدود شهرداری بتراشند، کاری که نفع همه شهروندان در آن باشد، انجام نداده اند.

دفاع از این دو عضو و بویژه دفاع سرسختانه تایماز ایری از تراج در جلسه استیضاح زمستان سال گذشته و عدم اتخاذ یک تصمیم قاطع از سوی تاج محمد قزل باعث شد تا وی در سمت خود ابقا شود!! تایماز ایری در طول چهار سال گذشته هرگز به کاربران فضای مجازی و به انتقادات رسانه ها درخصوص چرایی دفاع از عملکرد شهردار پاسخ نداده و بی قانونی های اخیر وی حتی صدای اعتراض همکارانش در شورای شهر را نیز در آورده است.

این مسائل از نگاه منتخبین آینده شورای شهر که کارشان را دوازدهم مردادماه آینده استارت می زنند پنهان نمانده است. یکی از منتخبین شورای ششم در اینباره می گوید: ما هنوز ماموریت خود را شروع نکرده ایم، ولی به عنوان یک عضو متعهد به مردماین قول را می دهم که موارد تخلف را بررسی کرده و تک تک موارد را تا جایی که قانون اجازه می دهد برای جلوگیری از آسیب های بیشتر مورد پیگیری قرار دهم. مشکل اصلی مدارا با متخلفین است و تا زمانی که این سیاست را اعمال کنیم، شهر ما پیشرفت نخواهد کرد.

نور محمد تراج که این روزها سایت کاملا نخ نما شده ای را دنبال می کند، پاسخ به سوال فریدون کلته عضو شورا دیگر درباره دلایل افزایش نیروهای بیشتر به شهرداری را به جلسه آینده موکول کرده است. گفته می شود جلسه بعدی بزودی انجام خواهد شد. آگاهان می گویند این مدیر شهرداری با تنظیم لیستی هفت نفره از میان کاندیداهای تایید صلاحیت شده شورای شهر و پخش آن در میان مردم دست به تخلف آشکار از نوع انتخاباتی زده است تا به گمان خود بتواند رای اعتماد ائتلاف کذایی را برای سکانداری چهارساله آینده شهرداری بگیرد. این تخلف البته از نگاه مراقبین دور نمانده و گفته می شود طراج در روز برگزاری انتخابات دقایقی را در بازداشت بسر برده است. استفاده از امکانات شهرداری و نیروی انسانی به نفع کاندیداهای خاص شورای شهر، دادن بیست و هفت میلیون تومان کارت هدیه به اشخاص نامربوط، واگذای اموال عمومی شهرداری ” آلاچیق و دستگاه لودر” از دیگر تخلفات شهردار تراچ به حساب می آیند.

فعالان انتخاباتی امکان تایید این مدیر شهری برای سکانداری شهرداری در دوره ششم شورا را کاملا بعید دانسته و بر این باور هستند که وی حداقل شانسش را هم از دست داده است. شهردار طراج در مدت سکانداری شهرداری با نگاهی غیرکارشناسانه بارها و باراها نیروهای شهرداری را بی دلیل جابجا کرده و مدتی بعد آنها را به پست های اصلی شان بازگردانده است. او در روزهای باقیمانده تا شروع کار شورای ششم تلاش کرد تا با انجام چند مانور رسانه ای نظر مساعد ساکنین را بگیرد. فعلی که بسیار دیر به فکر آن افتاده است و حال باید دید مسئولین مربوطه چه زمانی به تخلفات صورت گرفته رسیدگی خواهند کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز