وضعیت قرمز کرونا - روند صعودی کرونا در گلستان/ ۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارندترکمن نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از قرار گرفتن ۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل روابط عمومی علوم پزشکی گلستان، عبدالرضا فاضل گفت: آمارهای مرتبط با بیماری کووید ۱۹ ، طی هفته جاری، در استان گلستان با افزایش روبرو شد.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان های رامیان، مینودشت، کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و آق قلا در وضعیت قرمز و مابقی شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند.
فاضل اظهار کرد: در حالیکه هفته گذشته ۲۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری شده بودند، این عدد در هفته جاری به ۲۹۲ بیمار رسیده است که ۷۳ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه و ۲۹ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.
وی تاکید کرد: متاسفانه طی  ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد فوت ناشی از کرونا در استان گلستان به ثبت رسیده است که در هفته گذشته به صورت میانگین ۱ نفر فوتی ثبت شده بود.
فاضل در خصوص شهرستان گرگان گفت: طی ۲ روز گذشته، تعداد بیماران کرونایی در گرگان افزایش داشته است و شاید وضعیت این شهر طی چند روز آینده به قرمز برسد.
وی در ادامه به موضوع بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حمایت خانواده ها و کارکنان مدارس استان در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کودک و یا نوجوان کرونایی در استان نداشته باشیم و موضوع آموزش و پروش هم به روال خود ادامه یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در این راستا اذعان کرد: از زمان بازگشایی مدارس در استان از تاریخ ۱۵ شهریور ماه تا به امروز، خوشبختانه هیچ مورد از ابتلا به دانش آموزان را در استان نداشتیم.
سپس دکتر فاضل به انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی که در تاریخ ۲۱ شهریور ماه در شهرستان های کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان برگزار خواهد شد، افزود: از کاندیداها، طرفدارانشان و مردم می خواهیم، تمام الزامات ستاد ملی کرونا را رعایت بکنند تا خطری مردم را تهدید نکند.
وی در این زمینه تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده توسط معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و سایر نهادهای ذیصلاح ان شاء الله در روز انتخابات و پای صندوق های رای ، مشکلی در زمینه شیوع بیماری کرونا، نداشته باشیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۷

۱۹ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82341

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک