امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

قدس 300x195 - روز قدس و شرکت در راهپیمایی تکلیف دینی است/زمان و مسیر راهپیماییاخبارگنبدکاووس-ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس معتقد است که امسال مردم آگاه و فهیم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس که یادگار ارزشمند امام راحل در حمایت از انتفاضه ملت فلسیطن و محکوم کردن جنایات رژیم غاصب اسرائیل می باشد، حضوری پرشور خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، آخوند عبدالباسط نوریزاد با دعوت از عموم مردم شیعه و اهل سنت منطقه گنبدکاووس برای شرکت در راهپیمایی روز قدس گفت: مساله فلسطین، مساله کل امت اسلامی است زیرا آزادی سرزمین های اشغالی بویژه قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان امری ضروری است.

وی با اشاره به اقدام مشترک آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس افزود: این اقدام سبب جریحه دار شدن عقاید و احساسات مسلمانان شد و امروز چشم آمریکا و اسرائیل و کشورهای حامی آنان به ملت ایران است تا میزان حضور آنان را در راهپیمایی روز قدس مشاهده نمایند.

آخوند نوریزاد ابراز امیدواری کرد تا در روز قدس اقشار مختلف مردم ایران اسلامی و نیز مردم شیعه و اهل سنت استان گلستان و منطقه گنبدکاووس باحضور پرشور خود، پاسخ محکمی به اقدامات آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل بدهند.

وی تصریح کرد: امت اسلامی باید با وحدت و اتحاد بیشتر از قبل، از قبله اول مسلمانان که مورد احترام همه فرق اسلامی است و نیز آرمان ملت فلسطین در برابر زورگویی های آمریکا و جنایات رژیم غاصب اسرائیل دفاع نماید.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر از توابع شهرستان آزادشهر درشرق استان گلستان گفت: امروز جامعه جهانی بویژه امت اسلامی می دانند که ملت مظلوم فلسطین بیش از هر زمانی در رنج و درد ناشی از جنایات رژیم غاصب صهیونیسی به سر می برد.

آخوند ابوبکر خوجملی افزود: چندی بیش رژیم غاصب صهیونیستی در جریان انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس که با اعتراض مردم مظلوم فلسطین همراه بود، دهها نفر از مردم این سرزمین را به شهادت رساند و چند صد نفر دیگر را نیز رخمی کرد.

مسئول نمایندگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در شرق گلستان گفت: روز قدس و شرکت در راهپیمایی آن در وهله نخست تکلیف دینی است زیرا یک مسلمان براساس آموزه های دینی نبایستی نسبت به مسائل و مشکلات دیگر مسلمانان بی تفاوت باشد.

حجت الاسلام و المسلمین زین العابدین ربانی افزود: بر اساس این تکلیف دینی، هر فرد مسلمان باید داوطلبانه و خودجوش در راهپیمایی روز قدس که دفاع از ملت مظلوم فلسطین و مهمتر از آن دفاع از بیت المقدس به عنوان قبله اول مسلمانان است، شرکت نماید.

وی با دعوت از عموم مردم شیعه و سنی منطقه گنبدکاووس برای حضور در راهپیمایی روز قدس، تصریح کرد: امت اسلامی بداند که هرچه از عمر انقلاب اسلامی می گذرد بر بیداری اسلامی افزوده می شود و بر این اساس نیز دشمنان نقشه کشیده و علیه امت اسلامی توطئه می کند.

مسئول نمایندگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در شرق گلستان ادامه داد: با حضور پرشور امت اسلامی در راهپیمایی روز قدس، دشمنان محبور به عقب نشینی می شوند.

امام جمعه گنبدکاووس به حوادث منطقه ای و شرایط حساس آن به واسطه خوی جهانخواری و معامله بزرگ قرن، رییس جمهوری آمریکا و همچنین بحث انتقال سفارتخانه این کشور به بیت المقدس اشاره کرد و اظهار داشت: ترامپ با این اقدامات خود می خواهد روابط برخی کشورهای عربی منطقه را با اسرائیل نزدیک کرده و به این رژیم مجعول رسمیت بدهد.

حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی افزود: این قبیل اقدامات درکنار معرفی گروه های مقاومت به عنوان تروریست، اگرچه ره به جایی نخواهد بود اما حساسیت حضور امت اسلام را در راهپیمایی روز قدس دو چندان کرده است.

حجت الاسلام ترابی بابیان اینکه قدس لقمه گلوگیری برای دشمنان اسلام است و آنان را خفه می کند، گفت: نشانه های ضعف و فروپاشی رژیم غاصب اسرائیل با برگزاری جلسات دولتی در زیرزمین، ایجاد سقف آهنین و فرو رفتن در لاک دفاعی درحال آشکار شدن است و مردم منطقه خاورمیانه نیز خود را برای زندگی بدون اسرائیل آماده می کند.

وی از مردم شیعه و سنی و اقوام مختلف ساکن در گنبدکاووس درخواست کرد با وحدت و انسجام همیشگی و البته پرشورتر از سال های قبل در راهپیمایی روز قدس شرکت نمایند.

در همین پیوند دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گنبدکاووس گفت: راهپیمایی روز قدس در شهر گنبدکاووس فردا ساعت 11 صبح از مقابل مسجد قائمیه این شهر آغاز و از مسیر خیابان امام خمینی شمالی و سپس خیابان شهید مطهری (سرابی) تا مصلی امام جعفر صادق (ع) ادامه می یابد.

حجت الاسلام و المسلمین علی فتحی با تاکید برضرورت حضور پرشور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی گنبدکاووس در راهپیمایی روز قدس، افزود: قرائت قطعنامه پایانی و سخنرانی امام جمعه یا نماینده مردم این شهرستان درمجلس شورای اسلامی از مهمترین برنامه های راهپیمایی فردا جمعه است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز