امروز : یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    93403

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:53 | ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo 2021 04 22 10 51 01 150x150 - روز زمین پاک فرصتی برای احترام زمینترکمن نیوز: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبد کاووس با اعلام شعار جهانی “احیای زمین” روز زمین پاک را در روز ۲۲ آوریل مصادف با دوم اردیبهشت گرامی داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرشید رحمانی اظهار داشت:  این روز را برای احترام به زمین مغتنم بشماریم و در این روز جهت احیای آن در سال 1400 تصمیم گیری نمائیم.

رحمانی تصریح کرد: با توجه به تغییر اقلیم و گرمایش جهانی که در منطقه ما به وضوح قابل درک است که از جمله آن می توان به خشکسالی ها و طغیان سیلاب های اخیر اشاره نمود لازم است برای یکبار دست به دست هم جهت احیاء زمین اقدام نمائیم.

وی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه هر ساله با غرس نهال و بوته کاری سعی بر سرسبز نمودن منطقه داریم ولی با حضور و مشارکت مردم می توان در این موضوع یک تحول ایجاد نمود به طوری با جمعیت حدود 350 هزار نفری شهرستان با غرس هر ایرانی یک درخت در هر سال 350 هزار نهال در شهرستان در یک سال با کمترین هزینه غرس خواهد شد که یک گام مهم در این زمینه است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبد کاووس اشاره کرد: طبق روایات و احادیث ائمه و بزرگان نهالکاری از جمله فعالیت هائی است که با توجه با اینکه با غرس آن بعد از مرگ نیز به خدمت انسان ها ادامه می دهد لذا به پرونده اعمال غرس کننده بعد از مرگ نیز همچنان خیر و نیکی اضافه خواهد شد.

وی در پایان از عموم مردم درخواست کرد با ترویج و تقویت اعمال حسنه از جمله غرس نهال با تولد یک نوزاد، شروع یک زندگی و سایر فعالیت هایی که برای ما خاطره شیرین دارند به کمک طبیعت بیاییم که در این صورت با نگاه به رشد آن درخت آن خاطره نیز همیشه همراه ما جاویدان خواهد شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز