امروز : جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

سوارکاری هفته یازدهم اصلی 300x197 - روز دوم هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان 98 برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: روز دوم از هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 63 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم از هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (4 بهمن ماه ۱۳۹۸)، 69 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 6 اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 63 رأس اسب از نژادهای تروبرد و دوخون در 7 دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱6۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (Maiden) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یوسف دهش با اسب انجل اریا زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب دنیز دوستی و رامین قهرمانی با اسب صنم شاه به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

سوارکاری هفته یازدهم 2 300x197 - روز دوم هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان 98 برگزار شد+عکس(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 4) (3+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب سوشا موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب آل بیوتی و کمال دالیجه عطا با اسب آدر به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های نژاد تروبرد (برنده) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب بنفیت زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب اونیکس و سراج الدین اندروا با اسب ساکرامنتو کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 5) (3+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب دراگل موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب جالی جامپر و آرمین آق آتابای با اسب دلبرم به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۶:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ ساله) به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب کی دو اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب رد لیدی دوم شد، عبدالحلیم قبادی با اسب الی زیبا مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۳۰) در دور ششم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 1) (3+ ساله) به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که نورمحمد بهادر با اسب هیمالیا مقام اول این دور را کسب کرد، حلیم قبادی با اسب مستردن و آق اویلی بشگرد با اسب ریگان عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های نژاد دوخون (برنده) (2 ساله) به مسافت۱۶۰۰ متر شکل گرفت که نورمحمدبهادر با اسب ای هان زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب تکنو و ستارمهرانی با اسب صاحب جمال کسب کردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار

آرمین آق آتابای چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شدند.

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: یورش اترک
دور دوم: شیدر
دور سوم: پرنسس هج
دور چهارم:
دور پنجم: فرگل
ذور ششم: مجستیک
دور هفتم: آوات

 

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 680 میلیون 250 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی همه ساله در گنبدکاووس در فصل بهار، پاییز و زمستان با حضور هزاران نفر از تماشاگران این ورزش مفرح و پرهیجان در مجموعه ورزشی بین المللی پایتخت سوارکاری ایران برگزار می‌شود.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز