امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۶,۶۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89739

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:19 | ۱۷ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

TN 1 2 300x188 - روز دوم هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم از هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۶۰ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته یازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز جمعه (۱۷ بهمن ماه)، ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و ۶۰ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۴۵۰، ۱۵۵۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۳ ساله ،کلاس۴، ترکمن، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب قزم گل کلاته زودتر از خط پایان گذشت و یونس اورکلی با اسب ساریه و سراج الدین اندروا با اسب طاغن بای به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

TN 2 3 300x188 - روز دوم هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور دوم مسابقات اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که کمال دلیجه عطا. با اسب لالاهج و نیما اونق با اسب بلک وینر و یونس اورکلی نفر سوم با اسب دینامیت سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که سراج الدین اندروا با اسب رونیا، محمدامین توماج با اسب پینار و کمال دلیجه عطا با اسب بلک برد به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون ـ کلاس۳ به مسافت ۱۴۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب کابوی ، کمال دلیجه عطا با اسب جولگا و ابوطالب چاریزاده با اسب جنتلمن مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبرد کلاس ۶ به مسافت ۱۴۵۰ متر وارد دپار شدند که یاسر جرجانی با اسب مون راکت زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، آق اویلی بشگرد با اسب نمسیس دوم و محمد خوجملی با اسب راکت من نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون کلاس۵ به مسافت ۱۵۵۰ متر برگزار شد که کمال دلیجه عطا با اسب مارکوس اول شد، .امیر مختومی با اسب حکیم و محمد خوجملی با اسب تارلان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

کمال دلیجه عطا امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: بانوی اودک

دور دوم: مرحبا سلامه

دور سوم: ماه کملر- فیمل لیدر

دور چهارم:

دور پنجم:

دور ششم: داز پرنس

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۳۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز