امروز : سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز: روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۵۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته چهاردهم کورس زمستانه گنبدکاووس (21 بهمن ماه)، ۶۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۳ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۸ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ کورس شامل چهار دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اسبدوانی ۱ 300x188 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

نتایج روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های سه ساله ترکمن مبتدی و نبرده در مسافت 1000 متر برگزار شد و نورمحمد بهادر با اسب یلدیز میثمی زودتر از خط پایان گذشت و فیض الله رجال با اسب یاران حبیب ایشان و رضا فهیمی با اسب حیران ساجدی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (3ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که طاهر گوگ نژاد با اسب کیان عباسی سکوی اول را کسب کرد و رامین قهرمانی با اسب تایگر احسان در جایگاه دوم قرار گرفت و بهرام بینایی با اسب نازلی برزنونی سوم شد.

اسبدوانی هفته چهاردهم 300x188 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) در دور سوم با مسافت ۱۰۰۰ متر باهم رقابت داشتند که یونس اورکلی با اسب لاو اسپید، کیوان قوللار عطا (آتا) با اسب هانی مانی و سراج الدین اندروا با اسب سوکایا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (2 تا 6 امتیاز ) (3ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب اریک پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، یونس اورکلی با اسب مرکل مقام دوم را از آن خود ساخت و بهرام بینایی با اسب دیزنی لند به جایگاه سومی اکتفا کرد.

اسبدوانی هفته چهاردهم گنبدکاووس 300x188 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب سامرسانگ اول شد، یونس اورکلی با اسب کوین استوری و عبدالحلیم قبادی با اسب آلکس مورگان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در دور ششم با مسافت ۱۲۰۰ متر باهم رقابت داشتند که رامین قهرمانی با اسب ریو آلپا، عبدالحلیم قبادی با اسب کریس و آرمین آق آتابای با اسب کارابیگ به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

younus orkli 300x188 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

چابکسوار برتر:

یونس اورکلی با کسب یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی به عنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته چهاردهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛ هانی طاقانک
دور سوم؛ سی سی آنت
دور چهارم؛
دور پنجم؛ مارشال
دور ششم؛

اسبدوانی خط پایان 300x188 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

در پایان رقابت های امروز مبلغ چهار میلیارد و ۳۸۷ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز سوم هفته چهاردهم نیز فردا شنبه 22 بهمن ماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز