امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

چهاردهم اسبدوانی دور دوم 1 300x202 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت 70 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز دوم هفته چهارهم رقابت‌های کورس زمستان گنبدکاووس روز شنبه (9 بهمن ماه)، 70 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 13 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 57 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7دور  1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +4 ساله ، ترکمن، maiden به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که چابکسوار سراج الدین اندروا با اسب «آیراتین گز» زودتر از خط پایان گذشت و جواد آچاک با اسب «شهبد آریاسب یزدان» و رامین قهرمانی با اسب «عجایب» جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +3 ساله، دوخون ، کلاس5 به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که یونس اورکلی با اسب «اسپید انجل» و کمال دلیجه عطا  با اسب «پائولتا»، نیما اونقل با اسب «دورگانو» سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های 3 ساله، نژاد دوخون برنده به مسافت 1200 متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب «حاجی بهرام»، چابکسوار نیما اونق با اسب «ناز آفرین» و بنیامین جرجانی با اسب «بایلندو» به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

چهاردهم کورس دوم ترکمن نیوز 300x202 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور چهارم اسب‌های 3 ساله، دوخون – maiden به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی  با اسب «ریاسپید»،  آرمین آق آتابای با اسب «چاتو»  و یونس اورکلی با اسب «لیدی رویال» مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم اسب‌های +3 ساله، دوخون – کلاس2 به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب «مردان» ، محمد امین توماج با اسب «پرنس آلپ» و بنیامین جرجانی با اسب «تم تن» مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

اسبدوانی هفته چهاردهم گنبدکاووس 2 300x202 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +3 ساله، تروبرد کلاس4 به مسافت 1600 متر برگزار شد که سراج الدین اندروا با اسب «رای خان» اول شد،کمال دلیجه عطا با اسب «فرناندو» و ستار مهرانی با اسب «سباستین» به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دور هفتم نیز با رقابت اسب‌های+3 ساله، تروبرد کلاس 6 به مسافت 1600 متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب «آنیکس» اول شد، آرمین آق آتابای با اسب «فوکوس هور» و کمال دلیجه عطا با اسب «جاناوال» به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

«سراج الدین اندروا» با کسب دو قهرمانی به عنوان چابکسواران برتر امروز معرفی شدند.

اسبدوانی هفته چهاردهم گنبدکاووس 1 300x202 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ کارن پدرام، جاوید دزپارت، نازلی گلین
دور دوم؛ بی صدا
دور سوم؛ –
دور چهارم؛ میلی مامبو، دیبابا
دور پنجم؛ شلر، آذاراکس، بریتانیا 2، هامون
دور ششم؛ فیوری، اسمارتی لاو
دور هفتم؛ ان کاستا دلاوو

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 3 میلیارد و 304 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های7گانه تعلق گرفت.

گزارش از : یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز