امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۶۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    90834

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:30 | ۰۸ اسفند ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

1 1 300x188 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۵۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته چهاردهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز جمعه (۸ اسفند ماه)، ۵۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۵۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور  ۱۰۰۰ – ۱۲۰۰ – ۱۵۰۰ و ۱۶۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یعقوب انفاس با اسب سردار سلیم  زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب آشار ابیورد و امیر مختومی با اسب آرش حسنی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ساله نژاد دوخون برنده به مسافت ۱۲۰۰  متر با هم رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب فرحناز و آق اویلی بشگرد با اسب داز قره بولاغ و سراج الدین اندروا نفر سوم با اسب عدنان خان سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب گل آقا، یونس اورکلی با اسب جینی  و سراج الدین اندروا با اسب سرناز کت به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +۴ ساله نژاد ترکمن- maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب گل دلشاد، قربان محمد اودک با اسب نیل آی عاشوری و سراج الدین اندروا با اسب آرشام یوسف مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون کلاس۲ به مسافت ۱۶۵۰ متر وارد دپار شدند که آرمین آق آتابای با اسب کابوی زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، امیر مختومی با اسب نازقورام دوم و عبدالحلیم قبادی با اسب مارکوس نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۵۰۰ متر برگزار شد که یونس اورکلی با اسب سانا اول شد، آق اویلی بشگرد با اسب الی شیبا و نادر صالحپور با اسب سلطان ۳ به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

2 1 300x188 - روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

آق اویلی بشگرد با کسب یک قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: بال خان
دور دوم: هلدی گوزل
دور سوم: –
دور چهارم: گل تاتار علیا
دور پنجم: –
دور ششم: مکزیکو

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۳۵۸ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز