امروز : شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

هفته هفتم اسبدوانی ترکمن نیوز 1 300x188 - روز دوم هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت 63 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز جمعه (19 دی ماه)، 63 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 9  رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و 54 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +3 ساله ،کلاس2، ترکمن، به مسافت 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسرجرجانی با اسب یلکین امید زودتر از خط پایان گذشت و کمال دألیجه آتا (عطا) با اسب بایداق کهری و  یونس اورکلی با اسب بیلیا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

هفته هفتم مسابقات اسبدوانی ترکمن نیوز 300x188 - روز دوم هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور دوم مسابقات اسب‌های +4 ساله نژاد دوخون maiden به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که امیر مختومی با اسب حکیم و نورمحمد بهادر با اسب رونیا و آرمین آق آتابای نفر سوم با اسب فرتاش سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های +3 ساله نژاد دوخون maiden به مسافت 1000 متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب آی نوا ،  عبدالحلیم قبادی با اسب فست و قربان محمد اودک با اسب فرحناز به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  3 ساله نژاد تروبرد ـ maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دألیجه آتا (عطا) با اسب مونوکاترین ، نورمحمد بهادر با اسب سارسارا و مهران آتا (عطا) با اسب چینی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۳ساله نژاد تروبرد کلاس4  به مسافت 1200 متر وارد دپار شدند که امین محمدی با اسب شایلیک  زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، نادر صالح پور با اسب کارمن دوم و ستار مهرانی با اسب امیرخان2 نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس 3 به مسافت 1200 متر برگزار شد که نورمحمد بهادر با اسب جالیسکو اول شد، ستار مهرانی با اسب اف 14 و آرمین آق آتابای با اسب کابوی به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

نورمحمد بهادر چابکسوار برتر ترکمن نیوز 300x300 - روز دوم هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسنور محمد بهادر نیز به عنوان چابکسوار برتر روز دوم (جمعه) هفته هفتم مسابقات اسبدوانی پاییزه امروز گنبدکاووس معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: (4) عجب شیر، (9) سردار سخاوی

دور دوم:

دور سوم: (2) آرسنال

دور چهارم: (4) پاپیتال، (6) پروش

دور پنجم: (2) بست می سلکشن

دورم ششم: (9) آلان، (11) بیوتی کالکشن، (12) بن تانیش

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 347 میلیون و 500 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته هفتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز