امروز : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۰,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    88712

  • /
  • تاریخ :

    ۲۶ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

1 244 300x188 - روز دوم هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم از هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۶۵ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز جمعه  (۲۶ دی ماه)، ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶  رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و ۵۹ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰و ۱۴۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که فیض الله رجال با اسب دلبر آقبند زودتر از خط پایان گذشت و کمال دلیجه عطا با اسب یل قیز صوفیان و یاسر جرجانی با اسب گیلدا وحدانی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب لاو هج و نورمحمد بهادر با اسب نمسیس و کمال دلیجه عطا نفر سوم با اسب بای بای بوی سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب ونوم، کمال دلیجه عطا با اسب بلک آی و یاسر جرجانی با اسب عدنان خان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

2 162 300x188 - روز دوم هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور چهارم اسب‌های  +۴ ساله نژاد تروبرد ـ کلاس۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب لیدی مامبو، عبدالحلیم قبادی با اسب تاواتال و امین محمدی با اسب ماسانیا مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون کلاس۱  به مسافت ۱۲۰۰ متر وارد دپار شدند که قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، نورمحمد بهادر با اسب سامین دوم و عبدالحلیم قبادی با اسب هاکتان نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون کلاس ۶ به مسافت ۱۴۵۰ متر برگزار شد که نورمحمد بهادر با اسب فرگل اول شد، آرمین آق آتابای با اسب آدر  و نیما پقه با اسب دلنوا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

photo ۲۰۲۰ ۰۲ ۱۴ ۱۷ ۱۷ ۲۶ 300x200 - روز دوم هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

کمال دلیجه عطا با یک قهرمانی، دو نائب قهرمانی و یک مقام سوم امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:کیاوش یزد

دور دوم:ان کاستا د لاوو- اورکینگ

دور سوم:

دور چهارم:

دور پنجم:تاوانورا

دورم ششم:دیو-کینگ آس

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۲۲۳  میلیون و ۲۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته هشتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز