امروز : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92287

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:34 | ۰۹ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

هجدهم اسبدوانی ترکمن نیوز 2 300x188 - روز دوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس ترکمن نیوز: روز دوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۷۵ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته هجدهم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس روز دوشنبه (۹ فروردین  ماه)، ۷۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۶۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور  ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، ترکمن، maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که پیمان قلرعطا با اسب دالاس کرمی زودتر از خط پایان گذشت و سراج الدین اندروا با اسب هدیه سیاه پوش و رامین قهرمانی با اسب افسون شهریار به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ساله، دوخون، Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب پائولتا و نیما اونق با اسب تیامو و یونس اورکلی با اسب اینیبل سوم شد.

هجدهم اسبدوانی 2 ترکمن نیوز 300x188 - روز دوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های +۳ ساله، نژاد دوخون کلاس۲ به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که کمال دلیجه عطا با اسب سایدن ، آرمین آق آتابای با اسب تاوانورا و رامین قهرمانی با اسب جان بابا به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳ساله، تروبرد– کلاس ۱ کاپ مشرقی به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که سراج الدین اندروا با اسب بلاتو ، آق اویلی بشگرد با اسب بن آمور و یونس اورکلی اسب اودیسه مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های ۳ساله، دوخون، هندیکاپ کلاس۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر وارد دپار شدند که سراج الدین اندروا با اسب بریتانیا۲ زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، محمد خوجملی با اسب سلطان۳ دوم و کمال صالح پور با اسب لندن نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۴ ساله، دوخون کلاس۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب ردلاین اول شد، یونس اورکلی با اسب هایدرنجیا و کمال دألیجه عطا با اسب اینسپشن به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور هفتم اسب‌های ۴+ ساله، تروبرد maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نادرصالح پور با اسب اسمارتی لاو زودتر از خط پایان گذشت و یونس اورکلی با اسب رست لس و امین محمدی با اسب هج اکسل به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

الدین اندروا ترکمن نیوز 1 300x188 - روز دوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

سراج الدین اندروا امروز با کسب ۲ قهرمانی و یک نایب قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ولیعهد پوریا-آران حبیب ایشان-آراز اورانوس-آتامان مهر
دور دوم؛
دور سوم؛
دور چهارم؛ وایلد اسپریت
دور پنجم؛جان مورفی گارد
دور ششم؛بروکلین-فایرفیلد
دور هفتم؛جاناول

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ سه میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی فصل بهار ۱۴۰۰ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز