امروز : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

3 126 300x188 - روز دوم هفته نهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم از هفته نهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۵۹ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در روز دوم هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز شنبه (4بهمن ماه)، 59 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 7 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و 52 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰و ۱۴۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۴ ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب دورقوش پوریا زودتر از خط پایان 1 246 300x188 - روز دوم هفته نهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسگذشت و آرمین آق آتابای با اسب نیل آی عاشوری و طاهر گوگ نژاد با اسب پری چهر مختومقلی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب شاهزاده یلقی و یونس اورکلی با اسب سیان و رامین قهرمانی نفر سوم با اسب گلی جان سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های 3 ساله نژاد دوخون نویس استیکس به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که کمال دلیجه عطا با اسب سایدن، نادر صالح پور با اسب اورانیوم و ابراهیم قره داشلی با اسب دورا به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبرد ـ کلاس6 به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال صالح پور با اسب هج دیت، کمال دلیجه عطا با اسب چاماچو و آرمین آق آتابای با اسب سانچی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +4 ساله نژاد دوخون کلاس 3 به مسافت ۱۴۵۰ متر وارد دپار شدند که امیر مختومی با اسب ناز قورام زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، آرمین آق آتابای با اسب کابوی دوم و کمال دلیجه عطا با اسب جولگا نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +3 ساله نژاد دوخون کلاس 6 به مسافت ۱۴۵۰ متر برگزار شد که نورمحمد بهادر با اسب شاهان بندر اول شد، ستار مهرانی با اسب دلنوا و آرمین آق آتابای با اسب آدر به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

نورمحمد بهادربا دو قهرمانی و دو نائب قهرمانی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:خوشبخت سرشار

دور دوم:شلر

دور سوم:آی ثنا

دور چهارم:بای بای بوی

دور پنجم:بن باراد

دورم ششم:شکور-فرانکل پارادایس

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 169 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته نهم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز