امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

1 7 300x188 - روز دوم هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویرترکمن نیوز: هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 71 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته شانزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (5 اسفند ماه)، ۸۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 10 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 71 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل سه دور هزار متری و چهار دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز دوم هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) در مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد و یونس اورکلی با اسب باراد باغ سبز زودتر از خط پایان گذشت و نوید کوچک نژاد با اسب ادمیران صوفیان و کیوان قلرعطا با اسب کارن حسین پور به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب دومان سکوی اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب جانی رو در جایگاه دوم قرار گرفت و کیوان قلرعطا با اسب جوکوویچ سوم شد.

اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی ) (3ساله) در دور سوم با مسافت ۱۰۰۰ متر باهم رقابت داشتند که بنیامین جرجانی با اسب دربی کاپ، محمد صفا مختوم نژاد با اسب آژاکس و بهرام بینایی با اسب ریو گاز به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

2 2 2 300x188 - روز دوم هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب ایمپالا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، نورمحمد بهادر با اسب آی آلتین مقام دوم را از آن خود ساخت و آرمین آق آتابای با اسب داز عارف به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که نورمحمد بهادر با اسب شلر اول شد، عبدالحلیم قبادی با اسب تاوا گون و یونس اورکلی با اسب فوکوس نورا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) در دور ششم با مسافت ۱۲۰۰ متر باهم رقابت داشتند که نورمحمد بهادر با اسب  آشیل، محمد خوجملی با اسب فوکوس لا و آرمین آق آتابای با اسب ریو کاپری به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

رقابت دور هفتم میان اسب‌های نژاد دوخون (2 تا 6 امتیاز ) (3ساله) در مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد و رامین قهرمانی با اسب ارمیا نور زودتر از خط پایان گذشت و ابوطالب چاریزاده با اسب اوچرشاه و امیر مختومی با اسب هج بیوتی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

بهادر 300x188 - روز دوم هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

چابکسوار برتر:

نورمحمد بهادر با کسب 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی  به عنوان بهترین چابکسواران روز دوم از هفته شانزدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (2) متین خان
دور دوم؛ (13) دراماتیک لاو- (6) کازوکی
دور سوم؛ (4) امیر جان، (7) بوران، (8) الو گل
دور چهارم؛ (4) کرال
دور پنجم؛
دور ششم؛ (1) تاواجیگ- (4) فوکوس دنسر
دور هفتم: (13) برنا

3 2 1 300x188 - روز دوم هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸ میلیارد و ۲۱۳ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز