امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز عکاس آرزو بسیا 300x202 - روز دوم هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شدترکمن نیوز: روز دوم هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 66 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته سوم رقابت‌های کورس پاییز گنبدکاووس روز جمعه (21 آبان ماه)، 66 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 4 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 62 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های+3 ساله ، ترکمن، maiden به مسافت 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که  رامین قهرمانی با اسب گیلدا وحدانی زودتر از خط پایان گذشت و یونس اورکلی با اسب گل آی حبیب ایشان و آرمین آق آتابای با اسب چیتا گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +3 ساله، دوخون ، 2تا 6 امتیاز maiden به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که محمد امین توماج با اسب شلاله و نیما اونق با اسب یاور و نور محمد بهادر با اسب دورگانو سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های +3 ساله، نژاد تروبرد maiden به مسافت 1000 متر برگزار شد که علی محمد غراوی با اسب بوگاتی وینر ، کمال صالح پور با اسب مولتی ریس و محمد خوجملی با اسب فوکوس ول به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های 2 ساله، دوخون maiden به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که نور محمد بهادر با اسب بیوتی اسپرینگ ، رامین قهرمانی با اسب سویلین و آق اویلی بشگرد با اسب کینگ مامبو مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رقابت دور پنجم میان اسب‌های +3 ساله، نژاد تروبرد کلاس 1 به مسافت 1000 متر برگزار شد که رامین قهرمانی با اسب بنفیت ، کمال صالح پور با اسب هج دیت و آق اویلی بشگرد با اسب اونیکس  به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله، دوخون کلاس5 به مسافت 1600 متر برگزار شد که محمد امین توماج با اسب باسکار اول شد، آرمین آق آتابای با اسب سانا و سراج الدین اندروا با اسب تکنو به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

ترکمن نیوز عکاس آرزو بسیا.jpg2  300x202 - روز دوم هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد

چابکسوار برتر:

رامین قهرمانی با 2 مقام قهرمانی و یک نائب قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛ریبل خان
دور سوم؛مرسیا
دور چهارم؛لیدی آرچ
دور پنجم؛
دور ششم؛الی شیبا

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 863 میلیون و 750 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته سوم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز۱۴۰۰ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری  شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز