امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

کورس دوم 1 300x188 - روز دوم هفته دوم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شدترکمن نیوز-  آینا شیرزاد- دومین روز هفته دوم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت ۶۹ راس اسب از نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هفت کورس هزار متری، هزار و ۲۰۰ متری و  هزار و ۶۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان به خط پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در دور اول این مسابقات ۱۱ راس اسب بیش از سه ساله نژاد ترکمن در دسته پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «پرنسا» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «خان جاهد» و «آلبارس یوسف رضا» به ترتیب رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد ترکمن maiden در دسته میدان آزاد بود که با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «گل سقر» اول شد و اسب‌های «عرشیان» و «گل کوئین الهامی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون در دسته مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «مسیح پاشا» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «الماس صحرا» و «ال ساندرو» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

بر اساس این گزارش رقابت در دور چهارم دومین روز از هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد در دسته میدان آزاد بود که با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «کوارک» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «سیران» و «گونا دل» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون در دسته برنده بود و با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «فوکو زاوا» اول شد و اسب‌های «مایکل» و «قارا بولت» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم این مسابقات هم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد در دسته سوم بود که با شرکت هفت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «میست نایت» اول شد و اسب‌های «سوین» و «ریو جینو» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور هفتم و پایانی دومین روز از هفته دوم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون در دسته ۲ بود و با شرکت ۱۰ اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد، اسب «آلپار» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «ماه سامر۲» و «من راکت» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱۲ میلیارد و چهار میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: روز سوم و پایانی مسابقات این هفته فردا شنبه اول اردیبهشت در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

برترین‌های روز اول هفته دوم کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدند

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز