امروز : دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    90087

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:02 | ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اسبدوانی ترکمن نیوز 3 2 300x188 - روز دوم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم از هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت 48 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز پنجشنبه (23 بهمن ماه)، 48 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد یک رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 47 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور1000، 1200، 1450،1550 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های 3 ساله ،برنده، ترکمن، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب یاددیگجه زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب یل قیز صوفیان و امیر مختومی با اسب یادگار جاهد به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که سراج الدین اندروا با اسب آسانا و نیما پقه با اسب راچل و محمد خوجملی نفر سوم با اسب آذبلک سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد تروبرد برنده به مسافت 1000 متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب ژکو، آق اویلی بشگرد با اسب بن آمور و نادر صالح پور با اسب هج فانی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون- maiden به مسافت ۱۴۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب پینار، سراج الدین اندروا با اسب آل نوش و یونس اورکلی با اسب سوگلی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +3 ساله نژاد دوخون کلاس4 به مسافت 1550 متر وارد دپار شدند که امیر مختومی با اسب ناز قورام زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، کمال صالح پور با اسب مارکوس دوم و سراج الدین اندروا با اسب تکنو نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +4 ساله نژاد تروبرد کلاس1 به مسافت 1600 متر برگزار شد که یونس اورکلی با اسب مستردن اول شد، قربان محمد اودک با اسب امیرخان و نورمحمد بهادر با اسب ریگان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

سراج الدین اندروا امروز به عنوان چابکسواران برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:
دور دوم:
دور سوم:
دور چهارم:
دور پنجم:
دور ششم: بن فیت

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 610 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز