امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۲۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89393

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:04 | ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز 2 1 300x188 - روز دوم هفته دهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز دوم از هفته دهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۶۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز جمعه (۱۰ بهمن ماه)، ۶۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و ۵۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۵۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب یلدیز قوش زودتر از خط پایان گذشت و سراج الدین اندروا با اسب پرواز مهرانی و یاسر جرجانی با اسب اردلان امید به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب فول استرایک و سراج الدین اندروا با اسب ژالین ناز و محمد امین توماج نفر سوم با اسب لیدی استرایکر سوم شد.

ترکمن نیوز 1 300x188 - روز دوم هفته دهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب بلاتو ، آق اویلی بشگرد با اسب بن آمور و امیر مختومی با اسب اس اچ بوسفال به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +۴ ساله نژاد تروربردـ کلاس۶ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب راکت من، امین محمدی با اسب دستینی و آرمین آق آتابای با اسب سانچی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس ۲ به مسافت ۱۴۵۰ متر وارد دپار شدند که آق اویلی بشگرد با اسب تاوانورا زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، یاسر جرجانی با اسب لندی دوم و نادر صالح پور با اسب امپراطور گری نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس۵ به مسافت ۱۴۵۰ متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب رویال سروین اول شد، امیر مختومی با اسب حکیم و جواد آچاک با اسب شاهان بندر به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دور هفتم مسابقات نیز اسب‌های +۴ ساله نژاد ترکمن کلاس۱  به مسافت ۱۶۰۰ متر وارد دپار شدند که رامین قهرمانی با اسب آتلار زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، یاسر جرجانی با اسب یلکین امید دوم و امیر مختومی با اسب سان استار نیز سوم شدند.

ترکمن نیوز 3 1 300x188 - روز دوم هفته دهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

آرمین آق آتابای با دو قهرمانی، یک مقام سومی و یک مقام چهارمی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:عجایب۲

دور دوم: ال کاهان-فرانکل پارادایس-یامور

دور سوم:فرناندو-جینی

دور چهارم:

دور پنجم: سایدن

دور ششم: کینگ آس

دور هفتم: عجب شیر

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته دهم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز