دختر 2 300x206 - روز دختر سال 99 کی هست؟ترکمن نیوز: روز دختر در ایران هرساله مقارن با یکم ذی القعده و تولد کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دختر به مناسبت تولد حضرت معصومه سلام الله علیها نامگذاری شده است. تولد حضرت معصومه سلام الله علیها یکم ذی العقده است که امسال یکم ذی العقده و تولد حضرت معصومه(س) مصادف با سه شنبه ۳ تیرماه شده است.

روز دختر را از این رو روز دختر نامیدند که مصادف و مقارن با تولد یکی از بهترین خلق آفریدگار است.

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم سال ۹۹ به شمسی

تاریخ روز دختر ۹۹ به شمسی مصادف است با :

سه شنبه ، ۳ تیر [ سَرَطان ] ۱۳۹۹
۳/ ۴ / ۱۳۹۹

تاریخ روز دختر در سال ۹۹ به قمری

تاریخ روز دختر ۱۳۹۹ در سال ۱۴۴۲ قمری مصادف است با :

الثلاثاء ، ۱ ذی القعده[ ماه حرام ] ۱۴۴۱
۱ / ۱۱ / ۱۴۴۱

تاریخ روز دختر سال ۲۰۲۰ در تقویم

تاریخ روز دختر ۹۹ در سال ۲۰۲۰ میلادی مصادف است با :

۲۰۲۰ June 23 , Tuesday
۲۳ – ۶ – ۲۰۲۰

روز دختر در ایران همه ساله برابر با اول ذی‌القعده و مصادف با سالروز تولد حضرت معصومه (س) است که با عنوان روز «دختران» نامگذاری شده‌است و طی چندین مراسم‌ مختلف مذهبی فرهنگی گرامی داشته می‌شود.

هر ساله روز اول ماه ذی القعده سالروز تولد حضرت معصومه (کریمه اهل بیت) و روز ملی دختران به پاس قدرانی از این قشر وسیع و تاثیرگذار جامعه جشن گرفته می‌شود.

دلیل نام گذاری میلاد حضرت معصومه به عنوان روز دختر در ظاهر ریشه در ازدواج نکردن آن حضرت و مجرد بودنشان دارد و باطنش نیز در پی معرفی الگویی برجسته برای دختران مسلمان و به‌ ویژه شیعه اهل بیت است.روز دختر در ایران در رسانه‌های خبری و اجتماعی نیز بازتاب وسیعی می‌یابد.

روز جهانی دختر در سال ۹۹ چه روزی است ؟

روز دختر در جهان در تاریخ ۱۱ اکتبر برابر با ۲۰ مهر هر سال برگزار می‌شود. البته اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، روز جهانی دختر بچه ها (International Day of Girl Child).

گرامی‌داشت روز دختر در جهان قدمت زیادی ندارد و از سال ۲۰۱۲ توسط سازمان ملل نام‌گذاری و به صورت رسمی آغاز شده است و هدف از آن ایجاد فرصت‌های بیش‌تر اجتماعی، بهبود وضعیت تغذیه و سلامت دختر خانم‌ها و رفع نابرابری‌ها ذکر می‌شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۲

۰۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77513

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک